Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Rafał Mateja

Zwiedzanie

Zajezdnia Muzealna Brus (ZMB) zlokalizowana przy ulicy Konstantynowskiej 115 jest od dekady otwarta dla łodzian i turystów. Obecnie trwa przerwa techniczna przed kolejnym sezonem turystycznym.

UWAGA

Ze względu na trwającą modernizację torowiska na ul. Konstantynowskiej, dla której Zajezdnia Muzealna Brus pełni rolę zaplecza, zwiedzanie tymczasowo jest wstrzymane.

Zakończenie prac i ponowne otwarcie dla zwiedzających jest planowane na połowę 2024 roku. O ponownym otwarciu dla gości poinformujemy w terminie późniejszym.

 

 

Na terenie Zajezdni Muzealnej Brus obowiązuje:
- zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych,
- zakaz spożywania alkoholu,
- zakaz poruszania się rowerami, motorowerami, hulajnogami, skuterami i motocyklami (poza przyjęciem ich do dostępnych stojaków).

>> Przed wizytą w Zajezdni Muzealnej Brus przeczytaj pełny regulamin zwiedzania <<

Dojazd komunikacją miejską: możliwy autobusami linii 43A i 43B (przystanek Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus - przystanek na żądanie), które na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi obsługuje firma BP Tour. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym - 26 lipca, 15 sierpnia i 25 września możliwy będzie dojazd historycznymi autobusami linii 100 w ramach Łódzkich Linii Turystycznych. Obowiązuje na nich taryfa czasowa oraz bilety okresowe w strefie 1 i 2. W niektóre dni Klub Miłośników Starych Tramwajów uruchamia także linię specjalną obsługiwaną taborem zabytkowym. Informacje o wyjeździe linii będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Dojazd rowerem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710) lub szlakiem rowerowym przez dawny poligon wojskowy na Brusie. Na terenie zajezdni znajduje się tymczasowy, bezpłatny i niestrzeżony parking dla rowerów. Przed zajezdnią znajdują się również dwa stojaki rowerowe.

Dojazd samochodem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710). Na terenie zajezdni brak miejsc parkingowych dla aut, a przed budynkiem i przed jego terenem obowiązuje całkowity zakaz parkowania ze względu na prowadzony tutaj bieżący ruch techniczny tramwajów. Tymczasowa i bezpłatna możliwość zaparkowania auta istnieje wzdłuż ulicy Lontowej.

Zwiedzanie w innych terminach

Poza wyżej wymienionymi terminami istnieje możliwość zwiedzenia obiektu, także w zorganizowanych grupach, po wcześniejszym umówieniu wizyty (przynajmniej na tydzień przed planowanym terminem). W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi na adres kontakt[at]kmst.pl.

Pełne dane teleadresowe Klubu znajdują się w dziale "KONTAKT".

Last modified on poniedziałek, 19 luty 2024 12:40
Login to post comments