Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Rafał Mateja

Zwiedzanie

Zajezdnia Muzealna Brus (ZMB) zlokalizowana przy ulicy Konstantynowskiej 115 jest otwarta dla łodzian i turystów. Ten ponad stuletni obiekt związany z historią komunikacji miejskiej dostępny jest od 10 kwietnia do 25 września 2022 roku. Poza tym okresem prowadzona jest przerwa techniczna przed kolejnym sezonem turystycznym.

Obiekt można zwiedzać w czasie dni otwartych, które odbywają się cyklicznie w ciągu 2022 roku. Wstęp na teren jest bezpłatny.

Na terenie Zajezdni Muzealnej Brus obowiązuje:
- zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych,
- zakaz spożywania alkoholu,
- zakaz poruszania się rowerami, motorowerami, hulajnogami, skuterami i motocyklami (poza przyjęciem ich do dostępnych stojaków).

>> Przed wizytą w Zajezdni Muzealnej Brus przeczytaj pełny regulamin zwiedzania <<

Terminy dni otwartych w bieżącym sezonie turystycznym:

- 10 kwietnia | rozpoczęcie sezonu | godz. 12:00 - 17:00
- 3 maja | majówka | godz. 12:00 - 17:00
- 14/15 maja | Noc Muzeów 2022 | godz. 18:00 - 1:00
- 26 czerwca | godz. 12:00 - 18:00
- 24 lipca | 599. Urodziny Łodzi | godz. 12:00 - 18:00
- 15 sierpnia | godz. 12:00 - 17:00
- 25 września | Europejski Tydzień Mobilności | godz. 12:00 - 18:00

Dojazd komunikacją miejską: możliwy autobusami linii 43A i 43B (przystanek Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus - przystanek na żądanie), które na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi obsługuje firma BP Tour. Dodatkowo w sezonie wakacyjnym - 26 lipca, 15 sierpnia i 25 września możliwy będzie dojazd historycznymi autobusami linii 100 w ramach Łódzkich Linii Turystycznych. Obowiązuje na nich taryfa czasowa oraz bilety okresowe w strefie 1 i 2. W niektóre dni Klub Miłośników Starych Tramwajów uruchamia także linię specjalną obsługiwaną taborem zabytkowym. Informacje o wyjeździe linii będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Dojazd rowerem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710) lub szlakiem rowerowym przez dawny poligon wojskowy na Brusie. Na terenie zajezdni znajduje się tymczasowy, bezpłatny i niestrzeżony parking dla rowerów. Przed zajezdnią znajdują się również dwa stojaki rowerowe.

Dojazd samochodem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710). Na terenie zajezdni brak miejsc parkingowych dla aut, a przed budynkiem i przed jego terenem obowiązuje całkowity zakaz parkowania ze względu na prowadzony tutaj bieżący ruch techniczny tramwajów. Tymczasowa i bezpłatna możliwość zaparkowania auta istnieje wzdłuż ulicy Lontowej.

Zwiedzanie w innych terminach

Poza wyżej wymienionymi terminami istnieje możliwość zwiedzenia obiektu, także w zorganizowanych grupach, po wcześniejszym umówieniu wizyty (przynajmniej na tydzień przed planowanym terminem). W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi na adres kontakt[at]kmst.pl.

Pełne dane teleadresowe Klubu znajdują się w dziale "KONTAKT".

Last modified on sobota, 15 październik 2022 22:31
Login to post comments