Print this page
Zmieniamy zasady zwiedzania Zajezdni Muzealnej Brus Bartłomiej Rakowski

Zmieniamy zasady zwiedzania Zajezdni Muzealnej Brus

Rate this item
(0 votes)

Zajezdnia Muzealna Brus pozostaje zamknięta od marca tego roku, po tym jak w Polsce ogłoszono epidemię koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19. W związku z tym Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zmienia zasady zwiedzania obiektu.

Podkreślamy, że priorytetem Klubu Miłośników Starych Tramwajów przy udostępnianiu historycznego obiektu przy ul. Konstantynowskiej 115, jest przede wszystkim bezpieczeństwo zwiedzających, ale także bezpieczeństwo członków naszej ekipy organizacyjnej, dzięki której mogą Państwo od 2014 roku gościć na terenie dawnej zajezdni Tramwajów Podmiejskich.

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w Polsce podjęliśmy decyzję o zmianie zasad zwiedzania Zajezdni Muzealnej Brus. Nowe regulacje obowiązywać będą od 1 września 2020 r., aż do odwołania. Podstawowa zmiana, to rezygnacja z jesiennych drzwi otwartych, które zaplanowane były na 5 i 20 września.

Oznacza to, że nie będziemy mogli zaprosić Państwa już tak licznie do świata historii komunikacji miejskiej w Łodzi. Jednak z uwagi na pojawiające się pytania podjęliśmy pierwsze działania w kierunku możliwości indywidualnego zwiedzania zajezdni. Wprowadziliśmy przede wszystkim zmiany w regulaminie zwiedzania, w którym od przyszłych gości będziemy wymagać zasłonięcia ust i nosa w czasie pobytu na całym terenie.

Kiedy mogłoby nastąpić ponowne udostępnienie Zajezdni Muzealnej Brus? Tego jeszcze nie wiemy, bo wymaga to dodatkowego dostosowania sanitarnego oraz ewentualnego przearanżowania obecnej przestrzeni, nad którym pracujemy. Prosimy o śledzenie działu AKTUALNOŚCI, gdzie publikujemy bieżące informacje o działalności naszego stowarzyszenia.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments