KMST zaprasza na 31. Finał WOŚP Featured

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, grupa Czerwony Ikarus, MPK-Łódź oraz Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi tradycyjnie przyłączają się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na linie specjalne po raz kolejny wyjadą zabytkowe i współczesne tramwaje i autobusy.

Najbliższy, 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. Tegoroczna zbiórka odbywać się będzie pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych". Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

W czasie tegorocznego wydarzenia nie mogło zabraknąć również Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Na ulice Łodzi wyjadą dwie linie specjalne - 311 i 312, na których kursować będą współczesne i zabytkowe pojazdy. We wnętrzu kwestować będą orkiestrowi konduktorzy ze sztabu przy KMST, którzy będą zbierać datki na rzecz WOŚP. Za przekazane złotówki każdy otrzyma serduszko.

Obejrzyj zapowiedź z Jurkiem Owsiakiem!

https://youtu.be/PNzczcXjuYk

Linia 311 TRAM:

CHOJNY KURCZAKI – Rzgowska, pl. Niepodległości, Piotrkowska, Piotrkowska Centrum, Kościuszki, Zachodnia, Limanowskiego – DWORZEC ŁÓDŹ ŻABIENIEC

Linia będzie obsługiwana następującym taborem:
- Konstal 5N+5ND (MPK Łódź)
- Duwag GT6 (KMST)
- Duwag GT8N „imprezowy” (MPK Łódź)
- M8CN nr 2799 (MPK Łódź)
- Cityrunner mod. Enika nr 1205 (MPK Łódź)

Linia 312 BUS:

RONDO POWSTAŃCÓW 1863 r. – Inflancka, Łagiewnicka, Bałucki Rynek, Zgierska, Limanowskiego, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., POW, Narutowicza, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, POW, Narutowicza, Kopcińskiego, Rodziny Kindermanów, Rodziny Grohmanów, Rodziny Grohmanów, Wydawnicza – Pl. MIKULSKIEGO

Pl. MIKULSKIEGO – Tuwima, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, POW, Rodziny Poznańskich, Kilińskiego, Narutowicza, POW, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Limanowskiego, Bałucki Rynek, Łagiewnicka – RONDO POWSTAŃCÓW 1863 r.

Linia będzie obsługiwana następującym taborem:

1. Autosan H9-35 (Czerwony Ikarus)
2. Autosan H6-20 (Czerwony Ikarus)
3. Ikarus 280.33 (Czerwony Ikarus)
4. Mercedes O405GN2 (Czerwony Ikarus)
5. Mercedes O530 Citaro nr 2710 (MPK-Łódź)
6. Volvo 7700A (MPK-Łódź)

Ci z Was, którzy nie będą mogli osobiście wrzucić datku do puszki, mogą wesprzeć WOŚP dokonując wpłaty na e-skarbonkę naszego Sztabu.

Link do e-skarbonki: https://eskarbonka.wosp.org.pl/zjtq26

eskarbonka wosp31

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments