Print this page

Dziennik Łódzki. "Klepsydra dla tramwaju. W Łodzi na przystankach pojawiły się wspomnienia"

Na nieczynnych przystankach tramwajowych pojawiły się klepsydry przypominające o zlikwidowanych liniach na Złotno, Koziny i Doły - możemy przeczytać na stronie Dziennika Łódzkiego.

"Tramwaj na Koziny 1925-2019 Zmarł śmiercią tragiczną". Klepsydry z takim napisem i czarnym kirem pojawiły się na dawnych przystankach zlikwidowanej linii „7”. Podobne zawieszono na dawnej linii 43 do Konstantynowa. Jedną z takich klepsydr zauważył na rogu ul. Srebrzyńskiej i Kasprzaka pan Artur, mieszkaniec ul. Waryńskiego. - Zgadzam się, szkoda "7-ki". Przez jej brak notorycznie spóźniam się do pracy - mówi.

Do zawieszenia klepsydr nikt nie chce się przyznać. Ale osobom, którym bliski jest transport publiczny, ta forma wyraz się podoba. - To dobrze, że społeczeństwo widzi potrzebę przywrócenia tramwajów - mówi Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. - Autobusy stoją w korkach, są mniej efektywne energetycznie i tworzą zanieczyszczenia i smog - wylicza.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO. 16.02.2020

Last modified on wtorek, 19 maj 2020 05:24
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments