Print this page

Sierpniowe "drzwi otwarte" w Zajezdni Muzealnej Brus za nami

Rate this item
(0 votes)

Dużym sukcesem okazały się sierpniowe drzwi otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus. W czasie długiego weekendu dawną zajezdnię Tramwajów Podmiejskich odwiedziło w sumie ponad 1300 osób. 

Sierpniowe drzwi otwarte były przedostatnią możliwością zwiedzenia Zajezdni Muzealnej Brus w roku 2017. I była to okazja podwójna. Obiekt był czynny w niedzielę, 13 sierpnia i wtorek, 15 sierpnia. W oba te dni kursowała Tramwajowa Linia Turystyczna, którą współorganizuje po raz kolejny Klub Miłośników Starych Tramwajów.

Podczas drugiego dnia otwartego, na trasie Zajezdnia Muzealna Brus - Plac Wolności kursowała linia specjalna S. Od połowy dnia obsługiwał ją wagon Konstal 803N nr 2, co było spowodowane niedyspozycją "kanciaka", czyli wagonu Konstal 803N nr 37. Prócz wystaw tematycznych oraz ekspozycji taborowej, zwiedzający mogli wziąć udział w wycieczkach z przewodnikami, które z miesiąca na miesiąc cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Kolejna, ostatnia już okazja do zajrzenia na Konstantynowską 115, przypada niedzielę, 17 września. Obiekt będzie czynny w godzinach od 12.00 do 17.00, a jego udostępnienie jest elementem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 2017.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments