Print this page
To już ostatnia szansa, żeby przekazać 1% dla KMST Bartłomiej Rakowski

To już ostatnia szansa, żeby przekazać 1% dla KMST

Rate this item
(0 votes)

Jeszcze do poniedziałku, 1 czerwca można przekazać Klubowi Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi 1 procent swojego podatku dochodowego. Deklaracje można składać przez usługę Twój e-PIT, przez aplikację e-Deklaracje lub papierowo.

Z końcem września 2018 roku Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi dołączył do elitarnego grona Organizacji Pożytku Publicznego. Przyznanie statusu OPP dało stowarzyszeniu możliwość pozyskiwania środków z 1% podatku dochodowego.

W pierwszym roku udało nam się zebrać w sumie 14 608,30 złotych, z czego ponad 13 tys. w samym województwie łódzkim. Dzięki tym środkom udało nam się odświeżyć najnowszy klubowy wagon GT6 nr 1038, który teraz kursuje jako tabor historyczny z numerem 805. Pojazd został wyprodukowany w 1963 roku jako Düwag GT8, a 2009 roku pojazd odkupiła Międzygminna Komunikacja Tramwajowa.

Sprowadziliśmy również unikatową doczepę typu Konstal 2ND z 1955 roku, których chorzowski Konstal Wyprodukował zaledwie 15 sztuk, a 10 kursowało po Łodzi. W przyszłości będzie poddany renowacji i przywrócony do ruchu jako tabor historyczny.

Obydwa wagony swoją służbę liniową zakończyły w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Łodzi. Teraz są częścią parku taborowego Zajezdni Muzealnej Brus.

1% DLA KMST DO 1 CZERWCA

Ile uda się zebrać tym razem? To zależy tylko od Was - naszych sympatyków, przyjaciół czy mieszkańców regionu łódzkiego, a nawet całej Polski. Jeżeli jeszcze ktoś nie złożył jeszcze zeznania podatkowego za 2019 rok, może to zrobić do poniedziałku, 1 czerwca. Deklaracje można składać przez usługę Twój e-PIT, przez aplikację e-Deklaracje lub papierowo.

Wszelkie informacja na temat przekazania 1 procenta podatku dochodowego dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi można na stronie: www.kmst.pl/1procent.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments