Łódzkie Linie Turystyczne zaczynają sezon 2024 Featured

Łódzkie Linie Turystyczne wracają z nową mocą! W tym roku sezon rozpoczynamy już w majówkę, czyli od 1 do 5 maja. Później regularne kursy będą odbywać się we wszystkie soboty, niedziele i święta od 30 maja aż do 1 września.

Zgrzyt enki, zieleń Sanoka czy dudnienie silnika Jelcza “Ogórka” lub poczciwego Ikarusa - czekaliśmy na to całą zimę. Sezon 2024 to kilka zmian w formule ŁLT. Pierwszą jest wyjazd historycznych tramwajów i autobusów już w majowy długi weekend.

Druga nowość jest owocem współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną. Dzięki temu Łódzkie Linie Turystyczne zyskały potężne wsparcie promocyjne, co pozwoli dotrzeć do rzesz turystów odwiedzających nasze miasto w sezonie letnim. Ponadto pasażerowie od tego sezonu będą mogli wykupić audioprzewodniki, dzięki którym będzie można poznać historię mijanych zabytków. Operatorem usługi jest firma eDialog.

Trzecią nowością jest powstanie kolejnej, obok tramwajowej “zerówki” i autobusowej “setki”, linii turystycznej obsługiwanej historycznymi pojazdami - będzie nią linia autobusowa “101”.

Dzięki zakończonym w ostatnim czasie remontom zabytkowe tramwaje i autobusy mogą się pojawić w miejscach, gdzie przez ostatnie lata nie było to możliwe. Dzięki temu “zerówką” z Radiostacji będziemy mogli przejechać obok Dworca Fabrycznego czy po nowo wyremontowanej Północnej obok krańcówki tramwajów podmiejskich. Tramwaje skręcą nowo wybudowanymi łukami w Nowomiejską i pojawią się na Placu Wolności. Dalej trasa linii “0” wiedzie ulicami Zachodnią i Kościuszki w kierunku południowym - przez przystanek Piotrkowska Centrum, skąd blisko do pomnika Jednorożca, ulicą Piotrkowską aż do Placu Niepodległości, gdzie znajdzie się drugi kraniec tej linii.

W tym roku zerówką dojedziemy do wielu ciekawych miejsc, takich jak Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne wraz z Muzeum Kanału “Dętka” na Placu Wolności, modernistyczny dworzec tramwajów podmiejskich, Centralne Muzeum Włókiennictwa, czy Muzeum Farmacji. Przejazd pod Dworcem Fabrycznym ułatwi odbiór pasażerów z innych miast, a także zapewni skomunikowanie z pociągami ŁKA dojeżdżającymi do kolejki w Rogowie. Trasa linii 0 umożliwi pasażerom obserwowanie z okien historycznych tramwajów zmian, jakie zachodzą w naszym mieście, a także podziwianie walorów architektonicznych Łodzi - miasta, które rozwijało się w bardzo intensywny sposób.

W sezonie 2024 na Łódzkie Linie Turystyczne składają się także dwie linie autobusowe - 100 oraz 101. Każda z nich rozpocznie swój bieg spod siedziby Łódzkiej Informacji Turystycznej na ulicy Piotrkowskiej (w pobliżu D.H. Magda, okolice skrzyżowania Piotrkowska/Jaracza). “Setką” tradycyjnie będzie można się dostać do największego łódzkiego parku na Zdrowiu, do Aquaparku Fala czy Orientarium. Uruchomienie drugiej turystycznej linii autobusowej “101” pozwoli dotrzeć w nowe miejsca o dużych walorach turystycznych i historycznych. Dzięki niej z ulicy Piotrkowskiej, przejeżdżając obok Dworca Fabrycznego, dojedziemy zabytkowymi autobusami do Księżego Młyna i dawnego kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera, czyli obszaru, który w ostatnich latach przeszedł wielką metamorfozę w związku z rewitalizacją. Jadąc dalej, mijając siedzibę Centralnego Muzeum Włókiennictwa (słynna łódzka “Biała Fabryka”), historyczne autobusy dojadą w miejsce, z którym Łódź zaczęła się kojarzyć po zakończeniu II Wojny Światowej - do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, czyli popularnej “Filmówki”. Z kolei pod mającym w pobliżu siedzibę Muzeum Kinematografii znajdzie się druga krańcówka autobusowej “stojedynki”.

W pojazdach Łódzkich Linii Turystycznych obsługę stanowić będą członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, u których będzie można wpłacić datek na prowadzoną przez Klub zbiórkę publiczną na rzecz ratowania zabytkowych pojazdów. Ponadto nasi Konduktorzy prowadzić będą sprzedaż biletów (wyłącznie za gotówkę), a także udzielą podróżnym niezbędnych informacji. Przypominamy, że tak jak w latach poprzednich, w pojazdach Łódzkich Linii Turystycznych obowiązywać będzie taryfa Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi, czyli taka sama jak we wszystkich pozostałych tramwajach i autobusach w Łodzi.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Łódzkich Linii Turystycznych w sezonie 2024. Do zobaczenia na trasie!

Łódzkie Linie Turystyczne wracają z nową mocą! W tym roku sezon rozpoczynamy już w majówkę, czyli od 1 do 5 maja. Później regularne kursy będą odbywać się we wszystkie soboty, niedziele i święta od 30 maja aż do 1 września.

Zgrzyt enki, zieleń Sanoka czy dudnienie silnika Jelcza “Ogórka” lub poczciwego Ikarusa - czekaliśmy na to całą zimę. Sezon 2024 to kilka zmian w formule ŁLT. Pierwszą jest wyjazd historycznych tramwajów i autobusów już w majowy długi weekend.

Druga nowość jest owocem współpracy z Łódzką Organizacją Turystyczną. Dzięki temu Łódzkie Linie Turystyczne zyskały potężne wsparcie promocyjne, co pozwoli dotrzeć do rzesz turystów odwiedzających nasze miasto w sezonie letnim. Ponadto pasażerowie od tego sezonu będą mogli wykupić audioprzewodniki, dzięki którym będzie można poznać historię mijanych zabytków. Operatorem usługi jest firma eDialog.

Trzecią nowością jest powstanie kolejnej, obok tramwajowej “zerówki” i autobusowej “setki”, linii turystycznej obsługiwanej historycznymi pojazdami - będzie nią linia autobusowa “101”.

Dzięki zakończonym w ostatnim czasie remontom zabytkowe tramwaje i autobusy mogą się pojawić w miejscach, gdzie przez ostatnie lata nie było to możliwe. Dzięki temu “zerówką” z Radiostacji będziemy mogli przejechać obok Dworca Fabrycznego czy po nowo wyremontowanej Północnej obok krańcówki tramwajów podmiejskich. Tramwaje skręcą nowo wybudowanymi łukami w Nowomiejską i pojawią się na Placu Wolności. Dalej trasa linii “0” wiedzie ulicami Zachodnią i Kościuszki w kierunku południowym - przez przystanek Piotrkowska Centrum, skąd blisko do pomnika Jednorożca, ulicą Piotrkowską aż do Placu Niepodległości, gdzie znajdzie się drugi kraniec tej linii.

W tym roku zerówką dojedziemy do wielu ciekawych miejsc, takich jak Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne wraz z Muzeum Kanału “Dętka” na Placu Wolności, modernistyczny dworzec tramwajów podmiejskich, Centralne Muzeum Włókiennictwa, czy Muzeum Farmacji. Przejazd pod Dworcem Fabrycznym ułatwi odbiór pasażerów z innych miast, a także zapewni skomunikowanie z pociągami ŁKA dojeżdżającymi do kolejki w Rogowie. Trasa linii 0 umożliwi pasażerom obserwowanie z okien historycznych tramwajów zmian, jakie zachodzą w naszym mieście, a także podziwianie walorów architektonicznych Łodzi - miasta, które rozwijało się w bardzo intensywny sposób.

W sezonie 2024 na Łódzkie Linie Turystyczne składają się także dwie linie autobusowe - 100 oraz 101. Każda z nich rozpocznie swój bieg spod siedziby Łódzkiej Informacji Turystycznej na ulicy Piotrkowskiej (w pobliżu D.H. Magda, okolice skrzyżowania Piotrkowska/Jaracza). “Setką” tradycyjnie będzie można się dostać do największego łódzkiego parku na Zdrowiu, do Aquaparku Fala czy Orientarium. Uruchomienie drugiej turystycznej linii autobusowej “101” pozwoli dotrzeć w nowe miejsca o dużych walorach turystycznych i historycznych. Dzięki niej z ulicy Piotrkowskiej, przejeżdżając obok Dworca Fabrycznego, dojedziemy zabytkowymi autobusami do Księżego Młyna i dawnego kompleksu fabrycznego Karola Scheiblera, czyli obszaru, który w ostatnich latach przeszedł wielką metamorfozę w związku z rewitalizacją. Jadąc dalej, mijając siedzibę Centralnego Muzeum Włókiennictwa (słynna łódzka “Biała Fabryka”), historyczne autobusy dojadą w miejsce, z którym Łódź zaczęła się kojarzyć po zakończeniu II Wojny Światowej - do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera, czyli popularnej “Filmówki”. Z kolei pod mającym w pobliżu siedzibę Muzeum Kinematografii znajdzie się druga krańcówka autobusowej “stojedynki”.

W pojazdach Łódzkich Linii Turystycznych obsługę stanowić będą członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, u których będzie można wpłacić datek na prowadzoną przez Klub zbiórkę publiczną na rzecz ratowania zabytkowych pojazdów. Ponadto nasi Konduktorzy prowadzić będą sprzedaż biletów (wyłącznie za gotówkę), a także udzielą podróżnym niezbędnych informacji. Przypominamy, że tak jak w latach poprzednich, w pojazdach Łódzkich Linii Turystycznych obowiązywać będzie taryfa Lokalnego Transportu Zbiorowego w Łodzi, czyli taka sama jak we wszystkich pozostałych tramwajach i autobusach w Łodzi.

Zachęcamy do skorzystania z oferty Łódzkich Linii Turystycznych w sezonie 2024. Do zobaczenia na trasie!

Login to post comments