Zaloguj Zarejestruj
Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Zajezdnia Muzealna Brus otwiera swoje drzwi dla zwiedzających. Rafał Mateja

Zwiedzanie

Zajezdnia Muzealna Brus (ZMB) zlokalizowana przy ulicy Konstantynowskiej 115 jest otwarta dla łodzian i turystów. Ten ponad stuletni obiekt związany z historią komunikacji miejskiej dostępny jest od 8 kwietnia do 23 września 2018 roku. Poza tym okresem prowadzona jest przerwa techniczna przed kolejnym sezonem turystycznym.

Obiekt można zwiedzać w czasie tzw. drzwi otwartych, które odbywają się cyklicznie w ciągu roku. Poza terminami drzwi otwartych, obiekt można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu wizyty. Zwiedzanie jest bezpłatne. Na terenie Zajezdni Muzealnej Brus obowiązuje:
- zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych,
- zakaz spożywania alkoholu,
- zakaz poruszania się rowerami, motorowerami, skuterami i motocyklami (poza przypięciem ich do dostępnych stojaków).

>> Przed wizytą w Zajezadni Muzelanej Brus przeczytaj pełny regulamin zwiedzania <<

- W okresie od października 2018 roku do kwietnia 2019 roku trwa przerwa techniczna

Dojazd komunikacją miejską: możliwy tramwajami linii 43A i 43B (przystanek Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus), które obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi. Obowiązuje na nich taryfa czasowa oraz bilety okresowe w strefie 1 i 2. W niektóre dni Klub Miłośników Starych Tramwajów uruchamia dodatkową linię (specjalną) obsługiwaną taborem zabytkowym. Informacje o wyjeździe linii będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Dojazd rowerem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710) lub szlakiem rowerowym przez dawny poligon wojskowy na Brusie. Na terenie zajezdni znajduje się tymczasowy, bezpłatny i niestrzeżony parking dla rowerów. Przed zajezdnią znajdują się również dwa stojaki rowerowe.

Dojazd samochodem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710). Na terenie zajezdni brak miejsc parkingowych dla aut, a przed budynkiem i jego terenem obowiązuje całkowity zakaz parkowania ze względu na prowadzony tutaj bieżący ruch liniowy tramwajów. Tymczasowa i bezpłatna możliwość zaparkowania auta istnieje wzdłuż ulicy Lontowej.

Poza wyżej wymienionymi terminami istnieje możliwość zwiedzenia obiektu, także w zorganizowanych grupach, po uprzednim umówieniu wizyty. W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Dane teleadresowe znajdują się w dziale "KONTAKT".

Last modified on środa, 03 październik 2018 23:25
Login to post comments