Zaloguj Zarejestruj
Zabytkowe autobusy w Muzealnej Zajezdni Brus Zabytkowe autobusy w Muzealnej Zajezdni Brus (C) Rafał Mateja | Goto Photo

Władze Klubu

7 października 2015 roku, walne zgromadzenie członków Klubu wybrało obecny skład władz stowarzyszenia.

Robert Maćkowiak zastąpił ustępującego Daniela Siwaka na stanowisku sekretarza stowarzyszenia, natomiast Paweł Kaźmierczak przejął funcję członka zarządu po Bogusławie Bukała. Pozostali członkowie zarządu nie zmielili się. Na stanowisku prezesa pozostał Jakub Tarka, wiceprezesi to Łukasz Stefańczy oraz Jerzy Wojtowicz, sekretarze - Tomasz Andrzejewski i Robert Maćkowiak, skarbnik - Rafał Mateja. Pozostałymi, nie mniej ważnymi członkami zarządu są Bartosz Stępień, Wojciech Źródlak oraz Paweł Kaźmierczak.

Jakub TarkaJakub Tarka - Prezes

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. Poprzednio sekretarz stowarzyszenia, a od 2012 r. pełni funkcję prezesa.

Łukasz StefańczykŁukasz Stefańczyk - Wiceprezes

Obecnie wiceprezes, poprzednio wieloletni prezes Klubu. Na co dzień lekarz, który zdrowo czuwa nad działaniami w Klubie. Od wielu lat w stowarzyszeniu poświęca się działalności na rzecz ratowania zabytkowych wagonów tramwajowych i badania ich historii.

Jerzy WojtowiczJerzy Wojtowicz - Wiceprezes

Specjalista od budowy, konstrukcji i techniki wszystkiego co porusza się po szynach i nie tylko. Łączy zawodowe doświadczenie z działalnością w Klubie. Od wielu lat kieruje działaniami związanymi z renowacją i utrzymaniem zabytkowego taboru.

Tomasz AndrzejewskiTomasz Andrzejewski - Sekretarz

Od 2004 r. w stowarzyszeniu. Od 2010 r. na stanowisku sekretarza stowarzyszenia. Na co dzień studiuje, pracuje i działa w Klubie, a w wolnym czasie słucha muzyki. Interesuje się wszystkim co dotyczy komunikacji miejskiej zarówno w Łodzi, jak i w ulubionym Wiedniu.

Robert MaćkowiakRobert Maćkowiak - Sekretarz

Społecznik, stowarzyszeniu od 2004 roku. Zbiera pamiątki okresu PRL, zwłaszcza radia marki UNITRA. Interesuje się głównie tramwajową stroną komunikacji w naszym mieście. Doświadczony konduktor Tramwajowej Linii Turystycznej. W Zarządzie zasiada po raz pierwszy.

 

rmatejaRafał Mateja - Skarbnik

Wieloletni skarbnik, ale również pomysłodawca wielu inicjatyw i akcji w stowarzyszeniu. Pełen pomysłów, na co dzień fotograf z zamiłowania i podróżnik. Wykorzystuje czas w pełni i nie traci życia na nudę. I choć kalkuluje i pilnuje funduszy, z pewnością jest duszą towarzystwa.

Bartosz StępieńBartosz Stępień - Członek

Członek zarządu, a poprzednio prezes stowarzyszenia. Komunikacja miejska to zarówno jego zainteresowanie jak i praca. Po za światem tramwajów i autobusów, jego zainteresowania sięgają świata murali, oraz wielkopowierzchniowych reklam z okresu PRL-u.

Wojciech ŹródlakWojciech Źródlak - Członek

Jeden z założycieli stowarzyszenia, pierwszy członek Klubu, od początku w naszych szeregach. Służy doświadczeniem i wiedzą. Z zawodu muzealnik i miłośnik komunikacji, zwłaszcza tej z okresu okupacji i dawnej Łodzi.

Paweł KaźmierczakPaweł Kaźmierczak - Członek

Wieloletni członek Klubu, podróżnik, z zawodu miłośnik praktyk - motorniczy łodzkiego MPK. Zna komunikację miejską od podszewski. W przeszłości znajdował się on już w zarządzie Klubu, powrócił po kilku latach przerwy.

Last modified on środa, 06 styczeń 2016 12:25
Login to post comments