Zaloguj Zarejestruj
Zabytkowe autobusy w Muzealnej Zajezdni Brus Zabytkowe autobusy w Muzealnej Zajezdni Brus (C) Rafał Mateja | Goto Photo

Władze Klubu

3 października 2018 roku, Walne Zgromadzenie Członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów wybrało obecny skład władz stowarzyszenia.

Najważniejsza zmiana nastapiła na stanowisku prezesa Klubu Miłośników Starych Tramwajów, gdzie Konrad Palusiński zastąpił Jakuba Tarkę, który objął funkcję wiceprezesa po Łukaszu Stefańczyku. Daniel Siwak zastąpił ustępującego Roberta Maćkowiaka na stanowisku sekretarza stowarzyszenia, natomiast Michał Wądołowski przejął funcję członka Zarządu po Wojciechu Źródlaku. Pozostali członkowie władz KMST nie zmielili się. Na stanowisku wiceprezesa pozostał Jerzy Wojtowicz, sekretarzem jest nadal Tomasz Andrzejewski, a funkcję skarbnika piastuje Rafał Mateja. Pozostałymi członkami Zarządu są bez zmian Bartosz Stępień oraz Paweł Kaźmierczak.

Kontakt z Zarządem Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi:
listowny: ul. Tramwajowa 6, 90-132 Łódź
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kpalusinski    

KONRAD PALUSIŃSKI - prezes Zarządu

W KMST od 2011 roku. Zawodowo projektuje elektronikę. Do tej pory w Klubie Miłośników Starych Tramwajów zajmował się bieżącym utrzymaniem zajezdni oraz klubowych wagonów. Współtwórca wielu wystaw tematycznych oraz elektronicznych urządzeń np. gadających kasowników, które służą jako skarbonki. Funkcję prezesa pełni od 2018 roku.

jtarka    

JAKUB TARKA - wiceprezes Zarządu

W KMST od 2002 roku. Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu, który sumiennie i z sukcesami łączy pracę i działalność społeczną. W latach 2009-2012 - sekretarz, w latach 2012-2018 - prezes. Od 2018 roku wiceprezes stowarzyszenia.

jwojto    

JERZY WOJTOWICZ - wiceprezes Zarządu

W KMST od 1996 roku. Specjalista w zakresie budowy i konstrukcji tramwajów oraz technologii wszystkiego co porusza się po szynach i nie tylko. Badacz historii tramwajów łódzkich i współautor publikacji z tego zakresu. Łączy zawodowe doświadczenie inżyniera z działalnością w klubie. Od wielu lat kieruje działaniami związanymi z renowacją i utrzymaniem zabytkowego taboru. Funkcję wiceprezesa pełni od 2003 roku.

Tomasz Andrzejewski

   

TOMASZ ANDRZEJEWSKI - sekretarz

W KMST od 2004 roku. Miłośników komunikacji miejskiej i historii miasta pisanej wzdłuż linii tramwajowych. Na co dzień w pracy również związany z transportem publicznym. Od 2010 roku na stanowisku sekretarza stowarzyszenia.

dsiwak3    

DANIEL SIWAK - sekretarz

W KMST od 2011 roku. Pasjonat komunikacji miejskiej i podróżnik, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia - jest tam m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

rmateja    

RAFAŁ MATEJA - skarbnik

W KMST 1998 roku. Pomysłodawca wielu inicjatyw i akcji, które zostały zorganizowane w ramach działalności stowarzyszenia.  na co dzień fotograf z zamiłowania oraz podróżnik. Wykorzystuje czas w pełni i nie traci życia na nudę. Kalkuluje i pilnuje klubowych funduszy, bo od 2009 roku jest skarbnikiem.

bstepie    

BARTOSZ STĘPIEŃ - członek Zarządu

W KMST od 1998 roku. Komunikacja miejska to zarówno jego hobby jak i praca. Poza światem tramwajów i autobusów, jego zainteresowania sięgają świata murali, oraz wielko powierzchniowych reklam z okresu PRL-u. Do 2012 roku prezes, a aktualnie członek zarządu.

pkazmier    

PAWEŁ KAŹMIERACZAK - członek Zarządu

W KMST od 2001 roku. Podróżnik i miłośnik komunikacji, a z zawodu praktyk - motorniczy łódzkiego MPK. Zna komunikację miejską od podszewki. W przeszłości znajdował się on już w zarządzie Klubu, powrócił do niego w 2012 roku w roli członka zarządu.

mwadolowski    

MICHAŁ WĄDOŁOWSKI - członek Zarządu

W KMST od 2007 roku. Miłośnik komunikacji miejskiej i kolei. Interesuje się również turystyką i historią. Jest wieloletnim konduktorem Tramwajowej Linii Turystycznej i autorem pracy magisterskiej poświęconej dziejom Klubu. Kolekcjonuje wszelkiego rodzaju pamiątki związane z pasją: m.in. książki, czasopisma, bilety i pocztówki. Członkiem zarządu jest od 2018 roku.

Last modified on sobota, 20 październik 2018 15:57
Login to post comments