Zaloguj Zarejestruj

mod_eprivacy

Zapraszamy na komunikacyjną wycieczkę śladami "ojca" łódzkich tramwajów Bartłomiej Dariusz Rakowski

Zapraszamy na komunikacyjną wycieczkę śladami "ojca" łódzkich tramwajów

Trwa projekt "Rok Kunitzera", który realizuje Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Kolejnym wydarzeniem będzie wycieczka z przewodnikiem pt. "Śladami Kunitzera". W czasie jej trwania uczestnicy jadąc zabytkiem, będą starali się podążać śladami Juliusza Kunitzera, lokalnego przemysłowca i "ojca" łódzkich tramwajów.

Projekt "Rok Kunitzera" wcale nie zwalnia tempa. Po marcowych "drzwiach otwartych" w Zajezdni Muzealnej Brus, które przyciągnęły ponad 1,6 tys. zwiedzających, zapraszamy łodzian i turystów do udziału w kolejnej atrakcji. Tym razem będzie to wycieczka historycznym tramwajem Konstal 803N, który pasażerowie mogą najczęściej spotkać na linii specjalnej S1.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia. Trasa przebiega obok miejsc związanych z działalnością Juliusza Kunitzera. W czasie przejazdu zajrzymy również na Stary Cmentarz, gdzie pochowany jest wielki fabrykant, a na koniec wszyscy zwiedzą Zajezdnię Muzealną Brus, czyli przyszłe muzeum transportu, a jednocześnie komunikacyjne dziedzictwo Kunitzera.

Zgłoszeń można dokonywać tylko drogą internetową. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd pod uwagę będzie brana kolejność zgłoszeń. Prosimy o dokonywanie przemyślanych zgłoszeń tak, aby dać szansę wszystkim chętnym. Startujemy o godzinie 10.30 z przystanku odjazdowego dla linii 41 na placu Niepodległości. W podróż mogą wybrać się tylko osoby, które dokonały wcześniejszego zgłoszenia!

>> REJESTRACJA NA WYCIECZKĘ ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA <<

ZAPROSZENIE NA 3 MAJA

Korzystając z okazji zachęcamy także do spędzenia majówki na Brusie. Już 3 maja otwarta będzie zabytkowa zajezdnia tramwajowa z 1910 roku oraz znajdujący się po drugiej stronie ulicy Konstantynowskiej schron przeciwlotniczy z 1937 roku. Obydwa obiekty będzie można zwiedzać bezpłatnie od godz. 12.00 do 18.00.

Projekt "Rok Kunitzera" odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej i jest finansowany ze środków Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach konkursu grantowego "Tu mieszkam, tu zmieniam"

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments