Zaloguj Zarejestruj
TVP 3 Łódź. "Drezyna zastąpi tramwaj linii 46" Daniel Siwak

TVP 3 Łódź. "Drezyna zastąpi tramwaj linii 46"

- Na tory tramwajowe do Ozorkowa wracają pojazdy szynowe. Nie chodzi jednak o tramwaj zawieszonej linii 46, ale o…drezyny. Ostatnie testy nowej alternatywy dla autobusów i tramwajów do Ozorkowa trwają na torach w Rogowie - dowiadujemy się z materiału Telewizji Polskiej.

Aby pojechać drezyną trzeba się trochę wysilić, ale za to będzie można zaoszczędzić na bilecie. W pierwszym okresie przejazdy drezynami będą darmowe. - Każdy kto przyjdzie na przystanek, a będzie akurat drezyna, będzie mógł po prostu z niej skorzystać i pojechać, nie trzeba będzie czekać na tramwaj, jak do tej pory - mówi Adam Wawrzyniak, prezes Kolei Wąskotorowej Rogów-Rawa-Biała.

Przy użyciu wystarczającej siły, drezynę można rozpędzić do ponad 20km/h, co jest prędkością dwa razy większą niż na niektórych odcinkach osiągał tramwaj linii 46. Istotne jest także to, że tory do Ozorkowa nie będą leżały odłogiem. - Przede wszystkim nie będą zarastały krzakami, na czym nam zależy. Nie będą też chętni zbieracze złomu. Mamy gwarancję, że cały szlak będzie przejezdny w oczekiwaniu na remont kapitalny tej linii - cieszy się Robert Maćkowiak z łódzkiego Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TVP 3 ŁÓDŹ. 01.04.2018.

Last modified on niedziela, 15 kwiecień 2018 22:33
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments