Zaloguj Zarejestruj

TVP 3 Łódź. "Potrzebna pomoc, by dokończyć renowację zabytkowego wagonu"

- Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi prowadzi renowację zabytkowego wagonu typu 5N z 1961 roku. Cel to zakończenie prac na grudniowe obchody 120-lecia komunikacji miejskiej. Stowarzyszenie prosi łodzian o wsparcie - możemy przeczytać na stronie TVP Łódź.

- Tramwaj wyprodukowano w 1961 r., ale do Łodzi trafił w roku 1970, gdy likwidowano sieć w Bielsku Białej, gdzie pojazd pierwotnie eksploatowano. U nas przeszedł szereg modernizacji i obecnie jest w stanie z przełomu lat 80. i 90. Ogólne tendencje są takie, żeby przywracać pojazdy do stanu mniej więcej fabrycznego, ale my chcemy pokazać tramwaj takim, jakim pamiętają go łodzianie - opowiada Jerzy Wojtowicz, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TVP 3 ŁÓDŹ. 10.08.2018.

Last modified on piątek, 17 sierpień 2018 23:41
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments