Zaloguj Zarejestruj

TV Toya. "Włamanie na Brusie"

- Włamywacze skradli narzędzia warte około 10 tys. zł z Zajezdni Muzealnej na Brusie. To pierwsza kradzież w historii Klubu Miłośników Starych Tramwajów, którzy działają tam od siedmiu lat - dowiadujemy się z materiału Telewizji Toya.

Złodzieje wynieśli wiertarki, szlifierki oraz spawarkę gazową wartą około sześciu tysięcy złotych. Ktoś ich spłoszył, bo porzucili część łupu. - Liczymy, że policji uda się złapać tych sprawców. Natomiast byli to profesjonaliści, to nie była ekipa, która weszła z przypadku, tylko zrobiła wcześniej rekonesans. Poruszała się w rękawiczkach, więc wiedziała co robią i czego szukają - mówi Jakub Tarka, wiceprezes Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TV TOYA. 8.01.2021.

Last modified on sobota, 09 styczeń 2021 20:32
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments