Zaloguj Zarejestruj

KMST podczas 25 Finału WOŚP

W niedzielę, 15 stycznia odbył się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W działania tradycyjnie włączyli się członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Po raz drugi przy KMST powstał też sztab WOŚP.

Tradycją sięgającą 13. finału jest zbiórka funduszy na Orkiestrę w specjalnie uruchomionych z tej okazji pojazdach komunikacji miejskiej. Nie inaczej było i w tym roku. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, wspólnie z Zarządem Dróg i Transportu i MPK Łódź uruchomił dwie linie komunikacyjne: tramwajową 25/1 i autobusową 25/2, a we współpracy z MPK i Pabianickim Sztabem WOŚP linię tramwajową 25/3.

Połączenie tramwajowe obsługiwały trzy wagony - należący do MPK Łódź skład Konstal 5N+5ND, Konstal 803N będący własnością KMST i delegowany przez łódzki oddział TOnZ tramwaj typu Konstal 5N. Linię autobusową obsługiwały Solaris Urbino 18 z 2015 roku, czyli najnowszy autobus we flocie łódzkiego MPK oraz Ikarus 260 grupy Czerwony Ikarus. W przypadku linii specjalnych z okazji WOŚP przegubowca należy uznać za taborową ciekawostkę. W sumie wszystkie trzy linie specjalne obsługiwało sześć brygad, z czego aż pięć wyjechało z Zajezdni Muzealnej Brus. 

KMST Z WŁASNYM SZTABEM

W tym roku po raz drugi nie trzeba było współpracować z innymi sztabami WOŚP, gdyż przy KMST powstał niezależny sztab. Jego szefem został Bogusław Bukała, który od samego początku zajmuje się w KMST organizacją finałów WOŚP. Dzięki temu mogliśmy przyjąć więcej wolontariuszy, co przełożyło się na lepszy wynik podczas kwesty.

Wszystkie pojazdy, poza Solarisem, kursowały przez cały dzień bez problemów. Brygady przyjechały o godzinie 20.00 na krańcówkę przy Północnej, gdzie odbyło się tradycyjne światełko do nieba i grupowe zdjęcie uczestników Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

POBILIŚMY REKORD

Tegoroczne wyniki są powodem do dumy. Sztab WOŚP przy KMST zebrał łącznie 28 815 zł i 1 gr. Podczas całego Finału WOŚP zebrała łącznie aż 105 570 801 049 zł! To najlepszy wynik w historii zbiórek, a przede wszystkim ogromna szansa na lepszą opiekę medyczną dla dzieci i seniorów. 

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments