Zaloguj Zarejestruj

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi społecznym opiekunem zabytków

Upowszechniają wiedzę, alarmują o niszczeniu cennych budynków, a los zabytków naszego miasta nie jest im obojętny. Mowa o łodzianach, którzy pełnią rolę społecznych opiekunów zabytków. Na terenie Łodzi jest ich kilkunastu, ale pośród nich nie było do tej pory żadnej organizacji pozarządowej. To już jednak się zmieniło.

W dniu 19 marca (czwartek) Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi otrzymał uprawnienia Społecznego Opiekuna Zabytków. Zaświadczenie potwierdzające ten status wręczyła Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. To pierwsze takie wyróżnienie nie tylko w skali Łodzi, ale także województwa łódzkiego, a być może także w kraju. Tym bardziej jest to dla nas ogromne wyróżnienie.

Pośród przeszło setki członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów uprawienia Społecznego Opiekuna Zabytków posiadają dwie osoby - Prezes Stowarzyszenia Jakub Tarka oraz wieloletni konduktor Tramwajowej Linii Turystycznej Michał Chylak. 

Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments