Zaloguj Zarejestruj
Gazeta Wyborcza. "Tramwajowa Linia Turystyczna wyrusza na tory" Daniel Siwak

Gazeta Wyborcza. "Tramwajowa Linia Turystyczna wyrusza na tory"

- W najbliższą niedzielę rozpocznie się kursowanie Tramwajowej Linii Turystycznej. W podróż do Lutomierska będzie można wybrać się zabytkowym tramwajem, w którym bilet sprzeda i skasuje nam konduktor - możemy przeczytać na stronie Gazety Wyborczej.

Tramwajowa Linia Turystyczna na łódzkie tory wyruszy już po raz 14. To wspólny projekt MPK Łódź, Zarządu Dróg i Transportu oraz Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Zabytkowy pojazd 5N z lat 60-tych, z drewnianymi siedzeniami, będzie kursował w każdą niedzielę do 18 września. - Klub Miłośników Starych Tramwajów już od 35 lat stara się pielęgnować pamięć o komunikacji miejskiej w Łodzi. Linia turystyczna to jeden z naszych większych projektów - opowiada Robert Maćkowiak z KMST.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej GAZETY WYBORCZEJ. 22.06.2016

Last modified on środa, 22 czerwiec 2016 11:07
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments