Zaloguj Zarejestruj
TransportPubliczny.pl: "Łódź: Muzeum na Brusie nie wcześniej niż w 2022" Daniel Siwak

TransportPubliczny.pl: "Łódź: Muzeum na Brusie nie wcześniej niż w 2022"

- Łódź odsuwa w czasie plany zorganizowania na terenie zajezdni Brus muzeum komunikacji miejskiej. Powodem jest zaangażowanie znacznych środków w rewitalizację obszarów śródmiejskich. Obiektem opiekują się dziś wolontariusze z Klubu Miłośników Starych Tramwajów - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

W najbliższym czasie planowane od kilku lat muzeum komunikacji na terenie zajezdni tramwajowej Brus nie powstanie – tak najkrócej można podsumować aktualne stanowisko władz miasta w tej sprawie. W niewykorzystywanej do prowadzenia ruchu liniowego od 2012 r. dawnej bazie spółki Tramwaje Podmiejskie już dziś stacjonują historyczne pojazdy kilku właścicieli, a opiekujący się obiektem Klub Miłośników Starych Tramwajów kilka razy w roku organizuje dni otwarte, podczas których można zwiedzać zabytkową remizę. Jednak aby stała się ona pełnoprawną placówką muzealną, niezbędne są duże inwestycje, które przekraczają możliwości finansowe stowarzyszenia wolontariuszy.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 23.12.2017

Last modified on niedziela, 15 kwiecień 2018 23:05
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments