Zaloguj Zarejestruj
TransportPubliczny.pl: "Łódź: Niepewna przyszłość muzeum na Brusie" Daniel Siwak

TransportPubliczny.pl: "Łódź: Niepewna przyszłość muzeum na Brusie"

- Przez kilka najbliższych lat łódzka zajezdnia muzealna Brus będzie najprawdopodobniej funkcjonować w obecnym formacie opartym na pracy wolontariuszy. Miasto odsuwa bowiem w czasie plany przekształcenia placówki w pełnoprawne muzeum - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

- Ten ciężar może okazać się na dłuższą metę nie do udźwignięcia - mówi Jakub Tarka z Klubu Miłośników Starych Tramwajów.

W grudniu zeszłego roku informowaliśmy o znaczącym odsunięciu w czasie planów Łodzi dotyczących stworzenia w dawnej zajezdni spółki Tramwaje Podmiejskie muzeum komunikacji miejskiej. Urząd Miasta Łodzi twierdzi, że przekształcenie remizy, którą opiekuje się obecnie Klub Miłośników Starych Tramwajów, w pełnoprawne muzeum możliwe będzie dopiero w roku 2023 lub później. Wysokość wkładu własnego - nawet w przypadku realizacji inwestycji przy wsparciu środków unijnych - przekraczałaby bowiem w opinii magistratu aktualne możliwości budżetowe samorządu.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 10.02.2018

Last modified on niedziela, 15 kwiecień 2018 23:17
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments