Zaloguj Zarejestruj

TransportPubliczny.pl: "Łódź: Trwa remont historycznego zmodernizowanego 5N"

- KMST chce, by toczący się od przeszło dekady remont wagonu 5N nr 4092 zakończył się jeszcze w tym roku. Pochodząca z Bielska-Białej „enka” po modernizacji w zakładach remontowych łódzkiego MPK mogłaby wówczas stanowić jedną z atrakcji obchodów 120-lecia istnienia łódzkiej komunikacji miejskiej. Prace toczą się na terenie Zajezdni Muzealnej Brus - możemy przeczytać w vortalu TransportPubliczny.pl.

Łódzki Klub Miłośników Starych Tramwajów chce powiększyć swoją flotę czynnych wagonów historycznych. Stowarzyszenie, które znane jest głównie z opieki nad zajezdnią tramwajową Brus - dawniej bazą spółki Tramwaje Podmiejskie, a wkrótce - w dalekosiężnych planach - muzeum komunikacji miejskiej, eksploatuje obecnie dwa wagony 803N: w stanie zbliżonym do oryginalnego i po modernizacji wykonanej przez Międzygminną Komunikację Tramwajową. Niebawem ma dołączyć do nich wagon 5N po modernizacji.

Cały artykuł dostępny jest na stronie internetowej TRANSPORTPUBLICZNY.PL. 12.08.2018

 

Last modified on sobota, 18 sierpień 2018 00:05
Daniel Siwak

W latach 2012-2015 sekretarz KMST i koordynator ekipy organizacyjnej Zajezdni Muzealnej Brus. Od 2016 przewodnik po muzealnym obiekcie. Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją. Współtworzy serwis kmst.pl oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl.

Login to post comments