Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Unikatowy wagon trafił na Brus"

- Do Zajezdni Muzealnej Brus w Łodzi, trafił unikatowy wagon typu 2N1 z 1950 roku. Teraz będzie poddany renowacji, która może potrwać nawet kilka lat - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Jak zapewnia Jakub Tarka z Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi - nowy nabytek to prawdziwy unikat. - To jest wagon o numerze 182, czyli drugi wagon, jaki był dostarczony do Łodzi po II wojnie światowej. Tramwaj sprowadzony jest z działek. Pełnił przez wiele lat funkcję altanki. No i dzisiaj udało się go wreszcie pozyskać, a był kupiony w zeszłym roku. Chcemy go przywrócić do stanu jeżdżącego. Tramwaj w dużej mierze jest do odbudowy, chociaż sporo elementów się zachowało, jednak sporo części będzie wymagać wymiany - mówi Jakub Tarka.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 20.03.2021

Last modified on środa, 24 marzec 2021 22:55
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments