Zaloguj Zarejestruj

Budżet Obywatelski w Łodzi: głosuj na Zajezdnię Muzealną Brus

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcy Łodzi mogą zadecydować o sposobie wydatkowania części pieniędzy pochodzących z budżetu miasta. W tym roku kwota do podziału wynosi 40 milionów złotych. Zachęcamy do głosowania na projekty związane z Zajezdnią Muzealną Brus, czyli przyszłym muzeum komunikacji miejskiej, prowadzonym społecznie przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Kolejna edycja budżetu obywatelskiego, to kolejna szansa na wsparcie działań mających na celu ochronę dziedzictwa związanego z rozwojem transportu w naszym mieście. Spośród wniosków zgłaszanych w ubiegłych latach sukces w głosowaniu odniósł projekt ustawienia dwóch stojaków rowerowych przed Zajezdnią Muzealną Brus. To niewielkie zadanie, ale przyczyniło się do poprawienia komfortu zwiedzających, którzy zdecydowali się przyjechać na rowerze.

Tegoroczne głosowanie zaczyna się 10 września. Głosować można: do 18 września na formularzach papierowych oraz do 9 października przez internet. W sumie można oddać do pięciu głosów na zadania ogólnomiejskie, oraz do pięciu głosów na zadania osiedlowe (wszystkie muszą być w ramach jednego osiedla). Swój głos drogą internetową można oddać tutaj: https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl.

PROPOZYCJE ZADAŃ OGÓLNOMIEJSKICH:

Numer: L0077
Nazwa: Zajezdnia Muzealna Brus - remont budynku kuźni
Wartość: 118 500 zł
Opis: Celem zadania jest renowacja dawnego budynku kuźni wraz z ponownym przystosowaniem jej do pełnienia swojej funkcji. Budynek kuźni, podobnie jak cały kompleks zajezdni, jest wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków.
Do pobrania: wniosek do BO | karta zmiany wniosku | karta analizy

Numer: L0103
Nazwa: Zajezdnia Muzealna Brus - remont historycznego wagonu do nauki jazdy z 1950 r.
Wartość: 400 330 zł
Opis: Celem zadania jest renowacja wagonu 2N nr 1234 z 1950 r., przebudowanego na naukę jazdy dla motorniczych, oraz przeprowadzenie badania technicznego, dopuszczającego pojazd do ruchu..
Do pobrania: wniosek do BO | karta analizy

Numer: L0185
Nazwa: Renowacja wiaty typu warszawskiego z lat 70. i zachowanie jej do celów muzealnych
Wartość: 27 000 zł
Opis: Celem zadania jest renowacja pochodzącej z lat 70. wiaty typu warszawskiego, która obecnie znajduje się na ul. Lodowej przy Dąbrowskiego oraz zachowanie jej do celów muzealnych wraz z umieszczeniem na jej miejscu współczesnej wiaty.
Do pobrania: wniosek do BO | karta analizy

PROPOZYCJE ZADAŃ OSIEDLOWYCH - ZŁOTNO:

Numer: P0095ZL
Nazwa: Zajezdnia Muzealna Brus - zakup stylizowanych koszy na śmieci
Wartość: 10 000 zł
Opis: Celem zadania jest zakup stylizowanych koszy na śmieci i ustawienie ich na terenie Zajezdni Muzealnej Brus. Pomoże to uporządkować przestrzeń, a także uczyni ją bardziej przystępną dla odwiedzających.
Do pobrania: wniosek do BO | karta analizy

Numer: P0096ZL
Nazwa: Zajezdnia Muzealna Brus - zakup ławek dla zwiedzających
Wartość: 15 000 zł
Opis: Celem zadania jest zakup ławek, aby osoby zwiedzające Zajezdnię Muzealną Brus mogły usiąść i odpocząć. Obecnie na terenie znajduje się tylko jedna ławka, a zapotrzebowanie na miejsca do odpoczynku jest duże.
Do pobrania: wniosek do BO | karta analizy

Numer: P0097ZL
Nazwa: Zajezdnia Muzealna Brus - przejście dla pieszych przez Konstantynowską na wysokości ul. Lontowej
Wartość: 40 000 zł
Opis: Celem zadania jest namalowanie przejścia dla pieszych w rejonie skrzyżowania Konstantynowska - Lontowa, które umożliwi bezpieczne przechodzenie dla osób idących do muzeum w schronie przeciwlotniczym, bądź zmierzających ze schronu do Zajezdni Muzealnej Brus.
Do pobrania: wniosek do BO | karta zmiany wniosku | karta analizy

Numer: P0231ZL
Nazwa: Zajezdnia Muzealna Brus - remont toalet dla zwiedzających
Wartość: 50 000 zł
Opis: Celem zadania jest remont budynku toalet w celu udostępnienia go dla potrzeb osób zwiedzających Zajezdnię Muzealną Brus. Ze względu na fatalny stan techniczny i sanitarny, budynek jest niedostępny, a odwiedzający nie mogą skorzystać z toalety.
Do pobrania: wniosek do BO | karta analizy

Serdecznie zachęcamy do wspierania projektów zgłoszonych przez członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments