×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gotoworks/domains/kmst.pl/public_html/images/ZMB 11-11-2016.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/ZMB 11-11-2016

Zajezdnia Muzealna Brus: zakończyliśmy sezon 2016

W piątek, 11 listopada odbyły się ostatnie drzwi otwarte w Zajezdni Muzealnej Brus w 2016 roku. Kolejna okazja do zwiedzenia zabytkowego obiektu nadarzy się dopiero wiosną przyszłego roku.

Choć w tym roku nie odbyła się tradycyjna parada zabytkowych tramwajów, to łodzianie nie stracili możliwości obejrzenia historycznych pojazdów. Pomimo mroźnej pogody i pierwszych opadów śniegu, w Zajezdni Muzealnej Brus nie brakowało odwiedzających. Goście jak zwykle mieli możliwość obejrzenia zgromadzonych obiektów, od najstarszego Herbranda VNB-125 z 1898 roku do najnowszego Ikarusa 280.70E z 1997 r. O historii obiektu tradycyjnie już opowiadał przewodnik.

Poza taborem, odwiedzający mieli możliwość zobaczenia ekspozycji w dawnym budynku administracyjnym. Czynne były wystawy poświęcone sygnalizacji świetlnej oraz miernikom energii elektrycznej, stosowanym w komunikacji tramwajowej. Wyjątkowo można było tam też zobaczyć wystawę kasowników biletowych, prezentowaną zazwyczaj przy wejściu do zajezdni. Natomiast na terenie można było poćwiczyć przekładanie zwrotnic za pomocą specjalnego metalowego pręta, nazywanego nastawiaczem.

>> Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi na FB <<

Uwagę zwiedzających przyciągały rozstawione na terenie obiektu rusztowania. Od 21 października w Zajezdni Muzealnej Brus trwa remont dachów. Dzięki tym pracom poprawi się stan zachowania budynków, a wnętrza pomieszczeń przestaną być zalewane przez deszczówkę. Ze względów bezpieczeństwa miejsca prowadzenia prac zostały na czas dnia otwartego odpowiednio zabezpieczone.

ZIMOWA PRZERWA TECHNICZNA

Od 12 listopada 2016 roku w Zajezdni Muzealnej Brus rozpoczynamy przerwę techniczną, która potrwa aż do 26 lutego 2017 roku. Rozpoczęły się już prace związane z remontem dachów, a to nie wszystkie zaplanowane działania. Wiosną przyszłego roku ruszy kolejny sezon turystyczny, a wraz z nim nowości. Bieżące informacje o działalności obiektu można znaleźć na stronie kmst.pl/aktualnosci/dzieje-sie-na-brusie lub kmst.pl/aktualnosci/z-zycia-klubu. W okresie zimowym zwiedzanie będzie możliwe jedynie po wcześniejszym umówieniu wizyty.

{gallery}ZMB 11-11-2016{/gallery}

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments