Prace społeczne w Zajezdni Muzealnej Brus Jakub Tarka

Prace społeczne w Zajezdni Muzealnej Brus

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi umożliwia odbycie prac społecznie użytecznych. Dzięki temu można wesprzeć funkcjonowanie Zajezdni Muzealnej Brus.

Prace społecznie użyteczne mogą wykonywać osoby skazane na karę grzywny, w przypadku których sąd orzekł możliwość odpracowania wyroku. Listę instytucji, w których można odbywać karę w takiej formie określa zarządzenie Prezydenta Miasta Łodzi.

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi przyjmie osoby do pomocy w pracach porządkowo-administracyjnych w Zajezdni Muzealnej Brus. Poszukujemy ludzi, którzy:

  • chcą odbyć karę w całości, a nie odhaczyć się i zniknąć,
  • są gotowe do pracy, również na świeżym powietrzu,
  • nie stronią od miotły czy pędzla,
  • preferują pracę w weekendy, a nie w tygodniu.

Praca będzie odbywać się w weekendy na terenie obiektu (ul. Konstantynowska 115) i w towarzystwie wolontariuszy opiekujących się historyczną zajezdnią. Dominować będą czynności przy utrzymaniu porządku na terenie obiektu, ale nie wykluczamy pomocy przy obsłudze i remoncie zabytkowych pojazdów. Szczegółowy harmonogram prac zostanie ustalony z opiekunem ze strony KMST.

Chęć odbycia prac w Klubie Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi należy zgłosić swojemu kuratorowi sądowemu.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments