Zaloguj Zarejestruj

Komunikacyjne kolorowanki dla dzieci

Okres przymusowego pobytu w domu ogranicza możliwości rozwijania zainteresowań. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi pamięta jednak o swoich najmłodszych fanach.

Konieczność ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa wymusił m.in. zamknięcie wszystkich łódzkich muzeów. W najbliższej przyszłości nieczynna będzie również Zajezdnia Muzealna Brus.

Chcąc choć trochę wynagrodzić brak możliwości oglądania zabytkowych autobusów i tramwajów, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi postanowił przygotować serię kolorowanek przedstawiających wybrane historyczne pojazdy komunikacji miejskiej. Autorem grafik jest Maciej Zieliński.

Pierwsza kolorowanka przedstawia wagon GT6 nr 805 z 1963 r., który w ubiegłym roku został odświeżony dzięki Państwa odpisom pochodzącym z 1% podatku dochodowego. Na drugiej kolorowance jest jeden z najbardziej kultowych autobusów minionych dekad, czyli Ikarus 260.

Kolejne kolorowanki będą sukcesywnie umieszczane na naszej stronie internetowej.

kolorowanka GT6 - pobierz z Dropboxa

kolorowanka Ikarus 260 - pobierz z Dropboxa

 

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments