Zaloguj Zarejestruj
TVP3 Łódź. "Wycieczka śladem zapomnianej linii tramwajowej na Złotno" Daniel Siwak

TVP3 Łódź. "Wycieczka śladem zapomnianej linii tramwajowej na Złotno"

- Przewodnicy rozpoczęli wycieczkę od lekcji historii. Zaraz po wojnie problelm w Łodzi była komunikacja, bo wielu łodzian nie miało dostępu do transportu publicznego. W 1949 roku mieszkańcy Złotna wyszli z pomysłem budowy nowej linii tramwajowej - dowiadujemy się z materiału Telewizji Polskiej.

Zabytkowym Ikarusem Klub Miłośników Starych Tramwajów zaprosił łodzian na niedzielną wycieczkę śladem zapomnianej linii tramwajowej na Złotno. Tramwaje przez pół wieku kursowały z centrum Łodzi na Cygankę. Dzisiaj nie pozostało już po nich wiele - ślady po torach, fragment wiaduktu i sentyment łodzian, którzy wciąż je pamiętają.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej TVP 3 ŁÓDŹ. 27.08.2017

Last modified on środa, 13 wrzesień 2017 23:25
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments