Zaloguj Zarejestruj

Radio Łódź. "Zabytkowym tramwajem do Lutomierska. Jeden z ostatnich takich przejazdów "

- Kilkudziesięciu miłośników komunikacji miejskiej, a także zwykłych łodzian wybrało się w jedną z ostatnich jak na razie podróży zabytkowym tramwajem do Lutomierska - możemy przeczytać na stronie Radia Łódź.

Przejazd został zorganizowany z okazji 90. rocznicy utworzenia linii i początkowo miał się odbyć w lipcu, jednak ze względu na plany zawieszenia kursowania regularnych połączeń przeniesiono go na luty. Większość podróżnych podkreślała, że traktują wycieczkę jako pożegnanie z trasą, choć mają nadzieję, że tory zostaną wyremontowane, zgodnie z obietnicami samorządowców, a tramwaje będą mogły wrócić na swoją trasę.

Cały materiał dostępny jest na stronie internetowej RADIA ŁÓDŹ. 25.02.2019.

Last modified on poniedziałek, 25 luty 2019 23:05
Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments