Zaloguj Zarejestruj
Namiastkę świata komunikacji miejskiej Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprezentuje na ulicy Piotrkowskiej. Namiastkę świata komunikacji miejskiej Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprezentuje na ulicy Piotrkowskiej. Daniel Siwak

Spotkajmy się na Festiwalu Zaangażowanych Łodzian

W sobotnie popołudnie Klub Miłośników Starych Tramwajów zaprasza na ulicę Piotrkowską. O naszej bieżącej działalności będzie można porozmawiać na stosiku, które wystawiamy w ramach II Festiwalu Zaangażowanych Łodzian. Szukajcie nas w okolicach ulicy Roosevelta.

Plenerowa impreza odbędzie się na reprezentacyjnej ulicy miasta, ulicy Piotrkowskiej - pomiędzy Roosevelta a Nawrot. Od godziny 12.00 do godziny 18.00 będzie można spotkać nas w namiocie o numerze 10. Każdy, kto go odwiedzi będzie mógł wejść do świata łódzkiej komunikacji miejskiej. Łodzian spacerujących po Pietrynie zapoznamy m.in. z budową nastawnika tramwajowego czy elektronicznych kasowników biletowych, które instalowane są w pojazdach.

>> Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi na FB <<

W czasie FZŁ będziemy promować także dwa sztandarowe projekty naszego stowarzyszenia - Zajezdnię Muzealną Brus wraz z jej nowymi wystawami tematycznymi oraz Tramwajową Linię Turystyczną, która wkracza w drugą dekadę kursowania. O kulisach tych przedsięwzięć opowiedzą: członkowie ekipy organizacyjnej ZMB oraz konduktorzy TLT. Każdy będzie mógł wrzucić 1, 2 lub 5 złotych do "gadającej" puszki, do której zbieramy datki w akcji na rzecz ratowania historycznych wagonów.

Gościom stoiska opowiemy również o szczegółach pikniku edukacyjnego "Bądźmy razem bezpieczni", który odbędzie się 28 czerwca na terenie Zajezdni Muzealnej Brus. Współorganizujemy go wraz z MPK Łódź oraz Fundacją Pomocy Ofiar Wypadków Drogowych AMBER.

>> Piknik "Bądźmy razem bezpieczni" na FB <<

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi jest związany z Festiwalem Zaangażowanych Łodzian od początku jego istnienia. Wydarzenie, którego organizatorem jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Łódzkiego ma na celu jest zwiększenie zaangażowania mieszkańców naszego regionu w działania organizacji pozarządowych oraz promocję szeroko pojętego wolontariatu.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments