Zaloguj Zarejestruj

Śladem linii tramwajowej na Złotnie

Tramwaje wciąż budzą żywe wspomnienia mieszkańców Złotna, choć osiedle zostało pozbawione tej formy transportu w 1992 roku. Osoby zainteresowane historią linii tramwajowej zapraszamy na wycieczkę "Hisotia linii tramwajowej na Złotnie z przewodnikiem", organizowaną przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi we współpracy z inicjatywą Złotno jest fajne.

Miejscem rozpoczęcia wycieczki będzie parking u zbiegu ulic Złotno i Fizylierów, skąd przejedziemy zabytkowym Ikarusem 260 z 1983 r. wzdłuż nieistniejącej trasy tramwajowej. O jej historii będzie opowiadał Wojciech Źródlak.

Następnie autobus uda się do Zajezdni Muzealnej Brus. O historii tego miejsca i dążeniach do uruchomienia muzeum komunikacji miejskiej opowie Jakub Tarka, prezes Klubu.

Na koniec uczewtnicy wycieczki przejadą historycznym wagonem 803N do pętli Zdrowie.

Wycieczka rozpocznie się o godzinie 10:30, a zakończy ok. godz. 13. Liczba miejsc jest ograniczona pojemnością autobusu.

Zapraszamy!

 

Wycieczkę sfinansowano ze środków zadania "Złotno. Moje Osiedle - Moi Sąsiedzi" współfinansowanego ze środków Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum OPUS.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments