Klub Miłośników Starych Tramwajów zaprasza na 26. finał WOŚP

W najbliższą niedzielę, 14 stycznia, już po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie z inicjatywy Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi uruchomione zostaną dwie linie specjalne, w których będzie można wesprzeć WOŚP.

Tegoroczna zbiórka obywać się będzie pod hasłem: "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Zebrane środki wesprą funkcjonowanie oddziałów neonatologicznych w całej Polsce. Pieniądze będą zbierać wolontariusze WOŚP, w tym z łódzkiego sztabu działającego przy KMST. Szefem Sztabu i koordynatorem WOŚP w naszym stowarzyszeniu został w tym roku Piotr Sobczak, działający aktywnie również w Zajezdni Muzealnej Brus i podczas Tramwajowej Linii Turystycznej.

Dzięki współpracy Klubu Miłośników Starych Tramwajów z Zarządem Dróg i Transportu, MPK Łódź oraz inicjatywą Czerwony Ikarus, w dniu finału uruchomione zostaną dwie linie specjalne - tramwajowa i autobusowa. Z okazji przypadającego w tym roku 120-lecia komunikacji miejskiej oraz 70-lecia komunikacji autobusowej, obsada obu linii będzie większa niż w latach ubiegłych, a linia autobusowa będzie częściowo obsługiwana przegubowcami.

Przebieg tras:

Linia 26/1 (tramwajowa)
PÓŁNOCNA - Ogrodowa, Zachodnia, Kościuszki, Mickiewicza, Piłsudskiego, Rokicińska - AUGUSTÓW

obsada taborowa:
- 803N nr 2 (1973 r.), Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi
- 5N nr 154 (1957 r,), Tomasz Adamkiewicz
- 5N+5ND nr 337+644 (1961 i 1960 r.), MPK Łódź
- GT6 nr 1147 (1967 r.), MPK Łódź

Linia 26/2 (autobusowa)
BAŁUCKI RYNEK - Limanowskiego, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego-Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Felińskiego, Gojawiczyńskiej, Dąbrowskiego – DW. ŁÓDŹ DĄBROWA

DW. ŁÓDŹ DĄBROWA – Dąbrowskiego, Gojawiczyńskiej, Felińskiego, Tatrzańska, Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Kopcińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Limanowskiego - BAŁUCKI RYNEK

obsada taborowa:
- Ikarus 280.70E nr 1553 (1995 r.), Czerwony Ikarus
- Ikarus 260.04 nr 3504 (1983 r.), Czerwony Ikarus
- Solaris Urbino 18 (2015 r.), MPK Łódź

W pojazdach będą kwestować wolontariusze ze sztabu WOŚP działającego przy KMST. Za przekazane datki będą rozdawać serduszka oraz pamiątkowe bilety. Pracę Sztabu będą wspomagać Pizzeria Gruby Benek (al. Piłsudskiego 5) oraz firma Sprint Textil.

Wszystkie brygady spotkają się o godz. 20 na pętli Północna na Światełku do nieba, a następnie zjadą do właściwych zakładów komunikacyjnych. Cztery z siedmiu brygad wyjedzie z Zajezdni Muzealnej Brus.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments