Zapraszamy na pożegnalny kurs tramwajem linii 46 Foto: Piotr Sawicki

Zapraszamy na pożegnalny kurs tramwajem linii 46

W nocy z 3 na 4 lutego tramwaje linii 46 po raz ostatni wyjadą na trasę do Ozorkowa. Potem połączenie zostanie zawieszone do odwołania. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na wspólną pożegnalną podróż.

Zawieszenie ruchu tramwajowego na liniach 45 i 46 związane jest z fatalnym stanem infrastruktury torowo-sieciowej. O ile miasto Zgierz dąży do pozyskania funduszy na modernizację fragmentu wykorzystywanego przez obie linie, o tyle nie wiadomo czy pozostałe samorządy podołają tak kosztownej inwestycji, jaką jest modernizacja linii.

Mając na uwadze niepewny los linii 46, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na ostatnią podróż pełnym rejsowym kursem linii 46 do Ozorkowa i z powrotem. Spotykamy się 3 lutego (sobota) na krańcówce Stoki.

>> Odjazd w kierunku Ozorkowa: godz. 21.45. Na krańcówce przy ul. Cegielnianej wykonamy zdjęcie grupowe uczestników przejazdu.

>> Odjazd w kierunku Łodzi: godz. 23.54. Przejazd kursem zjazdowym do zajezdni Telefoniczna zakończy się o godzinie 1.30.

Ostatnim kursem linii do Ozorkowa będzie skrócony wariant nocny. Odjazd o godzinie 2:01 z przystanku Nowomiejska-Północna

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments