Ikarusem do Tuszyna z okazji 40-lecia likwidacji linii tramwajowej

W niedzielę, 17 czerwca przypada dokładnie 40. rocznica likwidacji linii tramwajowej do Tuszyna. Z tej okazji, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi wraz z inicjatywą Czerwony Ikarus zapraszają na specjalny przejazd okolicznościowy.

Linie podmiejskie, a szczególnie te zlikwidowane, zajmują szczególne miejsce w pamięci mieszkańców naszego województwa. Jedną z tras jest odcinek do Tuszyna, pierwsza zamknięta linia podmiejska.

Z okazji 40-lecia likwidacji tej trasy, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi wspólnie z inicjatywą Czerwony Ikarus, organizuje specjalny przejazd okolicznościowy zabytkowym Ikarusem 260 do Tuszyna. Podczas przejazdu opowiemy o historii połączenia, a także umożliwimy wykonanie licznych pamiątkowych zdjęć na trasie.

Początek przejazdu w niedzielę (17 czerwca) o godzinie 11.00 na placu Niepodległości. Liczba miejsc ograniczona do 60 osób. W przypadku tej imprezy nie prowadzimy wcześniejszych zapisów.

Z uwagi na koszty uruchomienia autobusu, w czasie przejazdu będziemy zbierać dobrowolne datki na uruchomienie w sugerowanej wysokości 20 złotych. Serdecznie zapraszamy!

ROK 2018 ROKIEM KOMUNIKACYJNYCH ROCZNIC

jubigraf2018

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments