Symulator czy nauka jazdy? Zapraszamy na aukcję WOŚP w tramwaju MPK Łódź

Symulator czy nauka jazdy? Zapraszamy na aukcję WOŚP w tramwaju

Klub Miłośników Starych Tramwajów wraz z MPK Łódź organizują specjalną aukcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do wylicytowania jest przejazd w symulatorze tramwaju, kurs prowadzenia łódzkiego wagonu oraz ozdoba, która znajdowała się na dachu imprezowego tramwaju z Helsinek.

Niedzielna licytacja z okazji 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie dość nietypowa, bo nie odbędzie się ani w internecie, ani na żadnej z plenerowych imprez w mieście. Aby zdobyć jedną z tych trzech niespodzianek trzeba pojawić się osobiście w niedzielę (13 stycznia) w wagonie Düwag GT8N, czyli tak zwanym wagonie imprezowym.

W czasie aukcji, w której cena wywoławcza nie będzie niższa niż 100 złotych, można wylicytować:
1. "Krewetka" - to czerwona ozdoba z dachu wagonu imprezowego, oryginalnie zainstalowana w Helsinkach, skąd pochodzi tramwaj.

2. Symulator - godzinny przejazd dla dwóch osób symulatorem wagonu Konstal 805N, na którym szkolą się motorniczowie miejskiego przewoźnika.

3. Nauka jazdy - przyspieszony kurs z instruktorem w tramwaju szkoleniowym na terenie zajezdni MPK Łódź przy ul. Telefonicznej.

20190113 5 20190113 4 20190113 3

Aukcja rozpocznie się o godz. 16.20 na krańcówce Widzew Augustów w członie niskopodłogowym wagonu nr 166, kursującego na specjalnej linii 27/1.Licytacja potrwa do godz. 16.39 (rozkładowy odjazd wagonu) lub do zakończenia licytacji (już w trakcie przejazdu). Wszelkie informacje na temat odbioru wylicytownych nagród przekażemy po zakończeniu licytacji.

Ważna informacja! Licytacja odbywa się w formie gotówkowej, nie przyjmujemy płatności kartą ani przeleów internetowych. Oznacza to, że najwyższe zadeklarowane kwoty zostaną umieszczone od razu w orkiestrowej skarbonce.

Zapraszamy także do zapoznania się z trasami linii specjalnych 27/1 i 27/2.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments