Zabytkowym tramwajem KMST do Konstantynowa i Lutomierska Maciej Zieliński

Zabytkowym tramwajem KMST do Konstantynowa i Lutomierska

Linia z Łodzi przez Konstantynów Łódzki do Lutomierska to najbardziej malownicza trasa tramwajowa w Polsce. Z okazji 90-lecia uruchomienia tego połączenia, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na wspólny przejazd okolicznościowy.

Choć dokładna rocznica uruchomienia linii wypada na początku lipca, to okolicznościowy przejazd odbędzie się w niedzielę, 24 lutego. To w związku z planowanym na 2 marca całkowitym wstrzymaniem ruchu tramwajowego na odcinku od ul. Krakowskiej do Smulskiej w Łodzi oraz w Konstantynowie Łódzkim i Lutomiersku. Podczas imprezy przejedziemy całą historyczną trasę linii 43 od dworca tramwajów podmiejskich przy ul. Północnej do pętli przy placu Jana Pawła II w Lutomiersku.

Po drodze przewidziane są fotostopy, które pozwolą uczestnikom uwiecznić ciekawe kadry z linii łódzko-konstantynowsko-lutomierskiej. Przejazd zostanie zrealizowany należącym do KMST wagonem 803N nr 2 z 1973 roku, który przez ostatnie dwie dekady służby liniowej był związany z tą trasą, a obecnie stacjonuje w Zajezdni Muzealnej Brus.

ZASADY PRZEJAZDU

Zaczynamy punktualnie o godz. 10.00 na krańcówce przy ul. Północnej. Tym razem nie prowadzimy rejestracji, ale przyjmujemy zasadę - kto pierwszy ten lepszy, bowiem wagon może pomieścić ok. 100 osób. Osoby spoza województwa łódzkiego proszone są o zasygnalizowanie nam tego w formie e-mailowej: kontakt@kmst.pl.

Ze względu na koszty uruchomienia pojazdu, prosimy uczestników o dobrowolną wpłatę w sugerowanej wysokości 25 zł za osobę. Wpłaty będą zbierane jedynie w formie gotówki w wagonie i przekazywane do skarbonek w ramach zarejestrowanej zbiórki publicznej, prowadzonej przez KMST.

Dla bezpieczeństwa podróży i uczestników w czasie okolicznościowego przejazdu będą obowiązywać pewne obostrzenia:
- zakaz spożywania alkoholu i używania środków odurzających;
- zakaz wnoszenia i używania flag na drzewcach, transparentów, plakatów, reklam, akwizycji;
- zakaz agitacji politycznej i partyjnej w bezpośrednim otoczeniu wagonu;
- zakaz używania materiałów pirotechnicznych.

Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy bilet na przejazd, natomiast za dodatkowe darowizny będzie można otrzymać cegiełkę-pocztówkę.

Przekaż 1% podatku dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi

20190207 12

Michał Wądołowski

W KMST od 2007 roku. Kolejarz, miłośnik komunikacji miejskiej i kolei. Interesuje się również turystyką i historią. Jest wieloletnim konduktorem Tramwajowej Linii Turystycznej i autorem pracy magisterskiej poświęconej dziejom Klubu. Kolekcjonuje wszelkiego rodzaju pamiątki związane z pasją: m.in. książki, czasopisma, bilety i pocztówki. Członkiem zarządu jest od 2018 roku.

Login to post comments