Zapraszamy na pożegnalny kurs tramwajem linii 43 projekt: Maciej Zieliński, foto: Rafał Mateja

Zapraszamy na pożegnalny kurs tramwajem linii 43

W wieczorną sobotę, 2 marca tramwaje linii 43 po raz ostatni wyjadą na trasę do Konstantynowa i Lutomierska. Potem połączenie zostanie zawieszone do odwołania. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na wspólną pożegnalną podróż.

To już kolejne - po Zgierzu i Ozorkowie - zawieszenie funkcjonowania podmiejskiej komunikacji tramwajowej. Powodem tej sytuacji jest fatalny stan infrastruktury torowo-sieciowej, który uniemożliwia dalszą realizacje przewozów pasażerskich. Od 3 marca szynowce zastąpią autobusy, które szybciej pokonają trasę, ale nie są tak pojemne czy ekologiczne. Konstantynów Łódzki czyni starania, aby pozyskać zewnętrzne środki na remont trasy na terenie miasta, a Łódź - pomimo przeprowadzonych już niewielkich inwestycji, oczekuje z remontem na swojego sąsiada.

Po ubiegło weekendowym przejeździe z okazji 90-lecia linii do Lutomierska, Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na ostatnią podróż pełnym rejsowym kursem linii 43B z Łodzi do Lutomierska i z powrotem. Spotykamy się 2 marca (sobota) na krańcówce Północna.

- Odjazd z Łodzi w kierunku Lutomierska: godz. 22.09.
- Odjazd z Lutomierska w kierunku Łodzi: godz. 23.38. Przejazd kursem zjazdowym do zajezdni Telefoniczna zakończy się ok godz. 1.30.

W czasie przejazdu opowiemy o historii linii do Konstantynowa Łódzkiego oraz Lutomierska. Uczestnicy otrzymają również pamiątkowe bilety. 

Tego wieczoru odbędzie się również ostatni kurs tramwajowej linii nocnej N9. Trzydzieści minut po godzinie drugiej w nocy wyruszy spod dworca Łódź Fabryczna do Konstantynowa Łódzkiego. Ostatni odjazd w kierunku Łodzi zrealizowany zostanie o godz. 3.14. Przejazd kursem zjazdowym linii N9 do zajezdni Telefoniczna zakończy się przed godz. 5.00.

2 marca wszystkie brygady, które będą realizować kursy na liniach 43A, 43B i N9 będą wyposażone w okolicznościowe tablice.

Przekaż 1% podatku dla Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi

20190207 12

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 i 2018-2021 sekretarz stowarzyszenia.

Login to post comments