Zaloguj Zarejestruj
Zabytkowym tramwajem KMST do Ksawerowa i Pabianic Paweł Kaźmierczak

Zabytkowym tramwajem KMST do Ksawerowa i Pabianic

Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza na okolicznościowy przejazd, podczas którego jego uczestnicy poznają historię linii tramwajowej z Łodzi do Pabianic. To pierwsze wydarzenie w projekcie „Linia 41 - jeszcze tu wrócę”.

Przejazd rozpocznie się w najbliższą sobotę, 23 listopada o godz. 10.15 na placu Niepodległości, gdzie znajduje się początkowy przystanek dla tramwajów w kierunku Pabianic. Zakończenie planowane jest po godz. 13.00 również w tym samym miejscu.

W czasie pokonywania tej kilkukilometrowej trasy, na kolejnych przystankach, przewodnik opowie o ponad stuletniej historii tej jednej z trzech podmiejskich linii tramwajowych. KMST dodatkowo przygotowało specjalną pamiątkową broszurę, którą rozdawać będą konduktorzy w wagonie.

Pasażerowie otrzymają również pamiątkowy bilet na przejazd (do wyczerpania nakładu). Sobotni przejazd będzie bezpłatny i realizowany zabytkowym taborem należącym do Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Dzień później, czyli w niedzielę, 24 listopada wyjedzie na ulice Pabianic reaktywowana linia tramwajowa 41bis.

Dzięki realizacji projektu "Linia 41 - jeszcze tu wrócę" chcemy przybliżyć historię linii 41 jako ważnego elementu w krajobrazie naszego województwa oraz zwrócić uwagę na komunikację tramwajową jako efektywny i przyjazny środowisku środek transportu.

Partnerami projektu jest Watch Line, MPK Łódź, Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi, miasto Pabianice oraz Muzeum Miasta Pabianic.


Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.


 

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments