Zaloguj Zarejestruj

Odszedł Antoni Chamczyk

Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację, że zmarł nasz klubowy kolega Antoni Chamczyk. Aktywnie włączał się w działalność wolontarystyczną, a także uczestniczył m.in. w pracach w Zajezdni Muzealnej Brus i przy remoncie wagonu 5N nr 4092.
Antoni był członkiem Klubu Miłośników Starych Tramwajów od 2009 roku. Od lat interesował się również koleją. Od 2001 roku działał na rzecz ratowania Krośniewickiej Kolei Dojazdowej jako członek Stowarzyszenia Tender oraz Stowarzyszenia Krośniewickiej Kolei Dojazdowej. To dzięki uporowi i osobistemu zaangażowaniu Antoniego udało się w 2005 roku zapobiec likwidacji wiaduktu w Topoli Królewskiej, co na zawsze przerwałoby ciągłość trasy między Krośniewicami a Ozorkowem.
 
W ostatnich latach życia Antoni pracował nad monografią linii tramwajowej do Rzgowa i Tuszyna. Dotarł do wielu bezcennych dokumentów, zdjęć i wspomnień. Tej pracy niestety nie zdążył dokończyć.
 
Antoni Chamczyk miał 73 lata.
 
Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 23 listopada o godz. 13:00 na cmentarzu w Głownie.
Michał Wądołowski

W KMST od 2007 roku. Kolejarz, miłośnik komunikacji miejskiej i kolei. Interesuje się również turystyką i historią. Jest wieloletnim konduktorem Tramwajowej Linii Turystycznej i autorem pracy magisterskiej poświęconej dziejom Klubu. Kolekcjonuje wszelkiego rodzaju pamiątki związane z pasją: m.in. książki, czasopisma, bilety i pocztówki. Członkiem zarządu jest od 2018 roku.

Login to post comments