Zaloguj Zarejestruj

35 lat Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi

W 2016 roku obchodzimy 35. rocznicę powstania Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić mieszkańców Łodzi (i nie tylko) na rocznicowe obchody. Warto przyłączyć się do wspólnego świętowania i poznać naszą działalność.

Stowarzyszenie rozpoczęło swoją działalność 1 października 1981 roku. Przez 35 lat zorganizowaliśmy liczne imprezy tematyczne, a członkowie Klubu opracowali wiele publikacji traktujących o historii komunikacji miejskiej. KMST jest także inicjatorem i współorganizatorem funkcjonującej od 2003 roku Tramwajowej Linii Turystycznej. Wiele wysiłku włożyliśmy w działania mające na celu utworzenie w Łodzi muzeum komunikacji miejskiej, czego owocem jest Zajezdnia Muzealna Brus, którą mamy przyjemność prowadzić od maja 2013 roku.

Tegoroczne obchody 35-lecia KMST będą skupione na głównych filarach działalności Klubu - Tramwajowej Linii Turystycznej i Zajezdni Muzealnej Brus. Gorąco zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych wydarzeniach.

Obchody 35-lecia Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zostały objęte patronatem honorowym przez:

Ramowy program obchodów 35-lecia KMST:

- GŁÓWNE OBCHODY
sobota, 1 października 2016 r. (szczegóły w terminie późniejszym)

- TRAMWAJOWA LINIA TURYSTYCZNA
w niedziele i święta od 26 czerwca do 18 października (szczegóły w terminie późniejszym)

- ZAJEZDNIA MUZEALNA BRUS
informacje dostępne na podstronie zajezdni oraz w zakładce zwierającej terminy zwiedzania

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments