Zaloguj Zarejestruj
Członkowie KMST z uprawnieniami do kierowania ruchem drogowym Adam Łechtański

Członkowie KMST z uprawnieniami do kierowania ruchem drogowym

Możliwość rozwijania swoich zainteresowań to jeden z powodów, dla których warto należeć do Klubu Miłosników Starych Tramwajów w Łodzi. W sobotę, 17 listopada grupa naszych członków mogła wziąć udział w szkoleniu z kierowania ruchem drogowym.

Podczas ośmiogodzinnego kursu organizowanego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, uczestnicy zapoznali się z licznymi zagrożeniami, jakie można spotkać na drodze, a także z przepisami regulującymi kierowanie ruchem oraz gestami, jakie musi wykonywać osoba, która ruchem kieruje. Następnie przeprowadzony został egzamin praktyczny i teoretyczny. Wszyscy uzyskali wysokie wyniki, a kilka osób zdobyło maksymalną liczbę punktów.

Wyszkoleni wolontariusze będą mogli stać się podstawą służby nadzoru ruchu w Seksji Ruchu Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Będą zajmować się zabezpieczaniem przejazdów organizowanych z wykorzystaniem historycznych tramwajów należących do naszego Stowarzyszenia.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments