Zaloguj Zarejestruj
Wspólnie kwestowaliśmy na rzecz zabytków Starego Cmentarza w Łodzi Daniel Siwak

Wspólnie kwestowaliśmy na rzecz zabytków Starego Cmentarza w Łodzi

Członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi włączyli się w organizację XXIV Kwesty na rzecz Ratowania Zabytków Starego Cmentarza. W tym roku po raz pierwszy zbieraliśmy datki w jednym z naszych tramwajów.

Kwestę od niemal ćwierćwiecza organizuje Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem, a od kilkunastu lat w akcję włącza się nasze stowarzyszenie. Członków Klubu Miłośników Starych Tramwajów zawsze można spotkać pod mauzoleum Juliusza Kunitzera, fabrykanta, wybitnego społecznika, a także "ojca" łódzkich tramwajów. O życiu i działalności Kunitzera można przeczytać w wydanej przez nas broszurze.

W tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wesprzeć zbiórkę zbierając datki w należącym do KMST wagonie 803N nr 2. Dzieki współpracy z Zarządem Dróg i Transportu, 1 listopada uruchomiliśmy linię C7 łączącą Koziny z placem Wolności, a informacja o naszej inicjatywie była podawana razem z komunikatami o organizacji komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych.

Tegoroczna zbiórka okazała się rekordowa. Łącznie zebrano 114 709,80 zł. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego sukcesu.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments