Zaloguj Zarejestruj

Rozstrzygnęliśmy plebiscyt klubowy "Najaktywniejsi KMST" 2019

Damian Misiak, Karol Janczak, Maciej Zieliński oraz Grzegorz Błaszczyk, to laureaci tegorocznej edycji. 8 stycznia rozstrzygnęliśmy plebiscyt klubowy "Najaktywniejsi KMST" 2019, w którym członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi typowali pośród siebie najbardziej zaangażowane osoby.

Najwięcej głosów członków naszego stowarzyszenia uzyskał w tym roku Damian Misiak. Miejsce drugie należy do Karola Janczaka (ubiegłorocznego zwycięzcy głosami członków KMST), a trzecie do Macieja Zielińskiego (ubiegłorocznego zwycięzcy głosami Zarządu KMST).

Damian angażuje się w pracę na rzecz naszego stowarzyszenia, w tym przy klubowych wagonach. Pomaga również w Zajezdni Muzealnej Brus. Karol został doceniony za zaangażowanie w różne inicjatywy klubowe, w tym prace przy renowacji wagonu GT6. Natomiast Maciek za działania promocyjne oraz różne akcje klubowe. Wyróżnienie Zarządu otrzymał Grzegorz Błaszczyk za udział przy remontach klubowych wagonów oraz zaangażowanie w działalność Zajezdni Muzealnej Brus.

Pamiątkowe dyplomy wręczył prezes KMST Konrad Palusiński oraz sekretarz KMST i pomysłodawca plebiscytu Daniel Siwak. Pośród pozostałych nominowanych byli: Marcin Kuzański, Piotr Miksa oraz Kamil Zięba, którzy również angażują się w różne aspekty działalności naszego stowarzyszenia. Wszystkim naturalnie serdecznie gratulujemy!

"Najaktywniejsi KMST" to nowa inicjatywa w społeczności klubowej, która organizaowana jest od 2018 roku. Plebiscyt podzielony został na dwa etapy - w pierwszym członkowie zgłaszali imienne kandydatury wraz z uzasadnieniem, w drugim odbyło się głosowanie na trzy z siedmiu nominowanych osób. Wydarzenie zorganizowane jest z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, który przypada 5 grudnia.

DOŁĄCZ DO NAS

Członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów mają możliwość działania m.in. przy sztandarowych projektach stowarzyszenia - Zajezdni Muzealnej Brus oraz Tramwajowej Linii Turystycznej - które realizowane są wraz z partnerami, czyli Urzędem Miasta Łodzi, MPK Łódź czy Zarządem Dróg i Transportu. Żeby dołączyć do nas trzeba przyjść na spotkanie klubowe, które odbywa się w każdą pierwszą roboczą środę miesiąca o godz. 18:00 w budynku Muzeum Komunikacji Miejskiej przy ul. Wierzbowej 51 w Łodzi.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments