Zaloguj Zarejestruj

10. Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszeń Miłośników Komunikacji Miejskiej odbędzie się we wrześniu

Uczestników 10. Ogólnopolskiego Zjazdu Stowarzyszeń Miłośników Komunikacji Miejskiej zapraszamy do Łodzi na początku września.

W związku z dotychczasowymi restrykcjami związanymi z epidemią koronawirusa Zarząd Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi podjął decyzję o zmianie terminy wydarzenia. 10. Ogólnopolski Zjazd Stowarzyszeń Miłośników Komunikacji Miejskiej odbędzie się w Łodzi w dniach 3-5 września 2021 roku.

Celem organizacji zjazdu jest przede wszystkim wymiana doświadczeń pomiędzy stowarzyszeniami, wypracowanie modelu współpracy organizacji pozarządowych, a także przekazanie informacji o sposobach pozyskiwania środków zewnętrznych czy metodyce renowacji taboru historycznego.

W programie przewidujemy panele dyskusyjne i referaty, nie zabraknie również zwiedzania obiektów związanych z funkcjonowaniem łódzkiego transportu zbiorowego, a także elementów integracyjno-imprezowych. Niezmiernie cieszy nas fakt, że jubileuszowy zjazd stowarzyszeń odbędzie się w roku, w którym obchodzić będziemy 40-lecie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Stwórzmy razem broszurę

Dla upamiętnienia tegorocznego wydarzenia chcemy przygotować broszurę dotyczącą historii zjazdów stowarzyszeń, które miały miejsce w latach ubiegłych. Zachęcamy do przekazania informacji gdzie i kiedy dany zlot miał miejsce, kto był jego organizatorem, ile stowarzyszeń brało w nim udział, jaka (szacunkowo) była łączna liczba uczestników zjazdu, jak przebiegał zjazd, w tym jego atrakcje dodatkowe oraz jakie były konkluzje i korzyści ze zjazdu. Publikacja to również miejsce, w którym stowarzyszenia będą mogły przedstawić swoją działalność.

Koordynatorami ds. organizacji Zjazdu ze strony KMST są: Michał Wądołowski, sekretarz KMST oraz Zbigniew Szafrański, założyciel Klubu i wiceprzewodniczący Komisji Rewizyjnej. Wszelkie pytania dotyczące Zjazdu można kierować na adres: michal.wadolowski[at]kmst.pl.20210901 2a

Michał Wądołowski

W KMST od 2007 roku. Kolejarz, miłośnik komunikacji miejskiej i kolei. Interesuje się również turystyką i historią. Jest wieloletnim konduktorem Tramwajowej Linii Turystycznej i autorem pracy magisterskiej poświęconej dziejom Klubu. Kolekcjonuje wszelkiego rodzaju pamiątki związane z pasją: m.in. książki, czasopisma, bilety i pocztówki. Członkiem zarządu jest od 2018 roku.

Login to post comments