Zaloguj Zarejestruj

IX Spotkanie Motocyklistów IFP w Zajezdni Muzealnej Brus

W sobotę, 23 kwietnia do Zajezdni Muzealnej Brus przyjechało kilkadziesiąt wspaniałych motocykli, zarówno ociekających chromem chopperów, jak i potężnych ścigaczy. Zwiedzanie zajezdni było jednym z punktów programu IX Zjazdu Motocyklistów Internetowego Forum Policyjnego www.ifp.pl.

Zjazd Motocyklistów IFP to cykliczna impreza, w której udział biorą obecni i byli policjanci połączeni wspólną motocyklową pasją. Tegoroczna edycja odbywała się w województwie łódzkim. Motocykliści z całej Polski mogli cieszyć się atrakcjami naszego regionu, a jednym z nich była Zajezdnia Muzealna Brus. Członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi oprowadzili gości po obiekcie, a także przybliżyli historię komunikacji miejskiej. 

Następnie uczestnicy zlotu wsiedli do wagonu typu 803N i udali się na wycieczkę po Łodzi. O historii miasta opowiadał nasz klubowy kolega i przewodnik kol. Wojciech Źródlak. Trasa wiodła m.in. trasą WZ i ŁTR oraz przez Plac Wolności. Zwiedzanie zajezdni i wycieczka trwały łącznie trzy godziny. Sądząc po zadowolonych minach był to dobrze spędzony czas.

 

.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments