Zajezdnia Muzealna Brus otwarta dla pracowników MPK

Wiele działań prowadzonych przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi nie byłoby możliwych, gdyby nie pomoc od pracowników MPK Łódz. Chcąć podziękować za 35 lat owocnej współpracy, w niedzielę, 24 kwietnia zorganizowany został specjalny dzień otwarty Zajezdni Muzealnej Brus dla pracowników miejskiego przewoźnika.

Przez cztery godziny pracownicy MPK oraz ich rodziny mogli zwiedzić zgromadzone w zajezdni pojazdy oraz obejrzeć wystawy. Widok dawnych tramwajów i autobusów ożywił niejedno wspomnienie. Dla głodnych wiedzy zorganizowane zostały prelekcje o historii zawodu kierowcy i motorniczego, a także o działalności KMST. Dzieci miały możliwość wyszalenia się w figlobusie, czyli Ikarusie 280 przerobionym na salę zabaw. Furorę robiła możliwość poprowadzenia wagonu 803N - oczywiście pod czujnym okiem motorniczego.

Tym razem dojazd do Zajezdni Muzealnej Brus był oparty o autobusy. Uruchomiono dwie linie specjalne, 280 i M11, obsługiwane Ikarusem 280.70E nr 1553 oraz Jelczem M11 należącym do Przemysława Bakaja.

A już niebawem, 1 i 3 maja, odbędą się kolejne drzwi otwarte, tym razem dostępne dla wszystkich odwiedzających.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments