Zaloguj Zarejestruj
Zajezdnia Muzealna Brus: 2 kwietnia rusza nowy sezon turystyczny Rafał Mateja

Zajezdnia Muzealna Brus: 2 kwietnia rusza nowy sezon turystyczny

Coroczna przerwa techniczna dobiegła końca. Oznacza to, że rozpoczyna się nowy sezon turystyczny w Zajezdni Muzealnej Brus. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zaprasza do wiosennego zwiedzania w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia.

W pierwszą niedzielę kwietnia zapraszamy od godziny 12.00 do godziny 16.00, przez cztery godziny dostępna będzie część ekspozycji znajdującej się na terenie dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Konstantynowskiej 115. Tradycyjnie udostępniona zostanie największa w mieście kolekcja zabytkowych pojazdów - autobusów i tramwajów, które kursowały niegdyś po ulicach Łodzi. Zachęcamy także do zwiedzania hali techniczno-postojowej. Pod nadzorem ekipy organizacyjnej udostępniona będzie specjalna ścieżka na całej długości tego ponad stuletniego budynku. Dzięki niej będzie można zobaczyć nie tylko samo wnętrze obiektu, ale także wagony na co dzień tam garażujące.

Początek nowego sezonu turystycznego, to także nowa wystawa tymczasowa pod intrygującym tytułem "Rewolucje i reformy". Na siedemnastu plakatach poznamy zestawienie najważniejszych zmian, które miały istotny wpływ na łódzką komunikację miejską w minionych dekadach. Zobaczyć ją będzie można tuż przy przystanku autobusowym na terenie Zajezdni Muzealnej Brus. Z uwagi na prace remontowe i zmianę ekspozycji niedostępne będzie pierwsze piętro budynku administracyjnego.

NOWA SIATKA POŁĄCZEŃ - PUNKT INFO

W dniu pierwszych drzwi otwartych w życie wchodzi nowa siatka połączeń autobusowych i tramwajowych. Na terenie historycznej zajezdni stanie punkt informacyjny Zarządu Dróg i Transportu. Łodzianie będą mogli dowiedzieć się o zmianach, które na dobre będą obowiązywały od poniedziałku, kiedy będzie trzeba dojechać do pracy i szkoły. Urzędnicy wyjaśnią gdzie będzie kursowała komunikacja miejska czy jak zmieni się taryfa biletowa. Dostępne będą także mapki informacyjne.

S JAK SPECJALNA LINIA

Na tory wraca specjalny tramwaj, dzięki któremu będzie można dojechać na Brus i wyjechać po zwiedzaniu przyszłego muzeum transportu. W związku z tym, że dotychczasowy numer - S1 - został wykorzystany dla szkolnej linii autobusowej, linia dowozowa Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi otrzymała oznaczenie "S". Przejazd z placu Wolności do Zajezdni Muzealnej Brus będzie bezpłatny.
- ODJAZDY Z PLACU WOLNOŚCI (przystanek Legionów - Zachodnia): godz.12.28, 13.23, 14.20, 15.22
- ODJAZDY Z ZAJEZDNI (przystanek Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus): godz. 12.05, 13.00, 13.57, 14.59

Nie zmieniają się zasady udostępniania Zajezdni Muzealnej Brus. Nadal będzie można zwiedzać ją bezpłatnie w czasie 10 dni terminów w bieżącym sezonie turystycznym. Dojazd możliwy jest tramwajem linii 43A (przystanek Konstantynowska - Zajezdnia Muzealna Brus), które obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi. W dniu 2 kwietnia przejazdy komunikacją miejską są bezpłatne. 

Kolejne dni otwarte zaplanowane są na 1 maja (poniedziałek) i 3 maja (środa). Terminy wszystkich drzwi otwartych w sezonie 2017 dostępne są w zakładce ZWIEDZANIE.

Daniel Siwak

Miłośnik komunikacji miejskiej, zawodowo zajmuje się transportem publicznym i koleją oraz prowadzi własnego bloga transportowego Komunikacjazbiorowa.pl. Współtworzy stronę internetową kmst.pl, a z Zajezdnią Muzealną Brus związany od początku jej istnienia gdzie jest m.in. przewodnikiem i współautorem wystaw tematycznych. W latach 2012-2015 sekretarz stowarzyszenia, ponownie tę funkcję pełni od 2018 roku.

Login to post comments