Zaloguj Zarejestruj

Majówka w Zajezdni Muzelanej Brus za nami

Zajezdnia Muzealna Brus cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Możliwość zobaczenia zabytkowych tramwajów i autobusów przyciągnęła w tegoroczną majówkę ok. 1,9 tys. osób.

Przyszłe muzeum transportu było otwarte dla zwiedzających 1 i 3 maja. Mimo niesprzyjającej pogody, wiele osób zdecydowało się na wypad na Brus, aby na własne oczy zobaczyć jak dawniej podróżowało się po mieście. Łodzianie wybierali się na zwiedzanie całymi rodzinami.

Największym zainteresowaniem cieszyła się oczywiście kolekcja taboru - tramwajowego i autobusowego. Z możliwości dzwonienia dzwonkiem w tramwaju czy zajęcia miejsca za kierownicą autobusu najbardziej cieszyły się dzieci. Uwagę przyciągały też ekspozycje "Kasowniki biletowe dawniej i dziś" oraz "Rewolucje i reformy". Dużą popularnością niezmiennie cieszyły się wycieczki z przewodnikiem.

Bardzo wiele osób skusiło się na przejazdy zabytkowymi tramwajami. 1 maja można było przejechać się oboma wagonami 803N po terenie zajezdni. Natomiast 3 maja na specjalnej linii S łączącej Zajezdnię Muzealną Brus z Placem Wolności kursował zmodernizowany 803N z 1974 roku, czyli "kanciak". Bardzo wielu odwiedzających skorzystało z tej właśnie formy dojazdu.

Mimo dużego zainteresowania Zajezdnią Muzealną Brus, nadal nie wiadomo kiedy rozpocznie się przebudowa obiektu na muzeum z prawdziwego zdarzenia. Stan zachowania eksponatów budził troskę wielu odwiedzających, którzy chętnie wspierali nas datkami na renowację pojazdów.

Kolejna okazja do zwiedzenia Zajezdni Muzealnej Brus już 20 maja w ramach nocy muzeów.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments