Zaloguj Zarejestruj

Czerwcowe "drzwi otwarte" w Zajezdni Muzealnej Brus za nami

Trwa sezon turystyczny w Zajezdni Muzealnej Brus. W niedzielę, 25 czerwca łodzianie oraz turyści mogli po raz kolejny w tym roku zapoznać się z ofertą kulturalną placówki oraz wziąć udział w wycieczkach z przewodnikami.

Z możliwości odwiedzenia przyszłego muzeum transportu skorzystało kilkaset osób. Na odwiedzających czekały historyczne tramwaje i autobusy, tworzące jedną z bogatszych w Polsce kolekcji zabytkowego taboru komunikacji miejskiej. Czynne były również wystawy tematyczne, na których można było obejrzeć stare bilety ("Przegląd biletów czasowych i jednorazowych województwa łódzkiego"), sygnalizatory świetlne ("Sygnalizacja świetlna na łódzkiej sieci tramwajowej w latach 60., 70. i 80."), czy mierniki elektryczne z końca XIX wieku ("Tramwajowe mierniki elektryczne"). Nowością jest ekspozycja pod nazwą "Elektroniczny indeks łódzkich linii tramwajowych", czyli interaktywna mapa, na której można obejrzeć przebiegi różnych linii na przestrzeni ostatnie dekady.

Ostatnia niedziela czerwca była również dniem rozpoczęcia sezonu tegorocznej skróconej Tramwajowej Linii Turystycznej. Z możliwości dojazdu zabytkowym składem wagonów 5N+5ND  skorzystało wielu odwiedzających. Część osób wybrała uruchomioną przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi linię specjalną S, obsługiwaną zmodernizowanym wagonem 803N z 1974 r., czyli "kanciakiem". Wiele osób wsparło także naszą tegoroczną zbiórkę pieniędzy oraz wzięło udział w wycieczkach z przewodnikami.

Kolejna okazja do zwiedzenia Zajezdni Muzealnej Brus nadarzy się z okazji 594. Urodzin Łodzi, czyli 29 i 30 lipca. Obiekt będzie wówczas czynny przez cały weekend.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments