Zaloguj Zarejestruj

Rajd "Na wariackich papierach" w Zajezdni Muzealnej Brus

Kilkadziesiąt pojazdów, w tym wiele zabytkowych, opanowało w niedzielę, 2 lipca teren Zajezdni Muzealnej Brus. Wszystko za sprawą turystycznego rajdu "Na wariackich papierach", zorganizowanego przez Łódzki Ruch Klasyków we współpracy z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi.

Deszczowy niedzielny poranek nie zapowiadał się najlepiej. Pomimo niesprzyjającej aury, od godziny 9.30 do Zajezdni Muzealnej Brus zaczęły zjeżdżać pierwsze pojazdy, a wśród nich klasyki polskiej motoryzacji, jak Polskie Fiaty 125p czy Polonezy. Liczną reprezentację miały "maluchy", czyli Fiaty 126p. Wśród pojazdów uczestniczących w rajdzie nie zabrakło prawdziwych perełek, jak Polonez Coupe, Fiat 600, Cadillac z lat 60. czy Bosmal Cabrio.

Po godzinie 10 zaczęła się właściwa część rajdu, do którego stanęło 28 załóg. Uczestnicy musieli najpierw wykonać szereg zadań na terenie Zajezdni Muzealnej Brus. Między innymi musieli odpowiedzieć na pytania dotyczące Łodzi, przejść tor przeszkód z rurą pomiędzy nogami, czy dowiedzieć się od kiedy działa tymczasowe muzeum na Brusie. Po wykonaniu zadań na terenie zajezdni, załogi wyruszyły w trzygodzinną trasę po zachodniej części aglomeracji łódzkiej. Szczęśliwcy mieli okazję spotkać się z Tramwajową Linią Turystyczną. Po powrocie, na uczestników czekały kolejne zadania, w tym przełożyć zwrotnicę.

Przed godziną 17 nastąpiło wręczenie nagród dla zwycięskich i wyróżnień. Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi przyznał wyróżnienie gdańskiej załodze z Renault 11, która zdobyła nasze serca akcentami związanymi z komunikacją miejską, a także tym, że samochód był zarejestrowany jako zabytkowy. Załoga otrzymała od nas tablicę linii 15A, która nawiązywała numerem do numeru startowego pojazdu - 15. Kilkadziesiąt minut później uczestnicy rozjechali się do domów. Być może będzie to początek przygody z turystycznymi rajdami samochodowymi przy Konstantynowskiej 115.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments