Zaloguj Zarejestruj

Fotomigawki Łódzkie w Zajezdni Muzealnej Brus

Zajezdnia Muzealna Brus po raz kolejny stała się plenerem fotograficznym. Wszystko za sprawą uczestników piątej edycji cyklu Fotomigawki Łódzkie, którzy 10 września zjawili się w przyszłym muzeum transportu.

Akcja Fotomigawki Łódzkie jest organizowana przez dwóch łódzkich fotografów - Radosława Stępnia (Redman Foto) i Patryka Grądysa (Patryk Grądys Fotografia), we współpracy z MPK Łódź. Podczas serii wycieczek, amatorzy fotografii mieli okazję wykonać zdjęcia w niedostępnych na co dzień zakamarkach obiektów związanych z historią komunikacji miejskiej.

Dzięki współpracy z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, uczestnicy pleneru mogli dokładnie udokumentować obiekty Zajezdni Muzealnej Brus. Fotografowie mieli możliwość wejścia do hali remontowej, magazynów, kanałów rewizyjnych i zamkniętych zazwyczaj pojazdów.

Po udanych kadrach miłośnicy fotografii mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze zdjęcia, a wybrane fotografie zostaną wykorzystane podczas przyszłorocznych obchodów 120-lecia komunikacji miejskiej w Łodzi.

W przygotowaniu Zajezdni Muzealnej Brus do pleneru fotograficznego wzięła udział doświadczona grupa członków KMST, która zajmuje się m.in. corocznymi drzwiami otwartymi.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments