Zaloguj Zarejestruj
×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gotoworks/domains/kmst.pl/public_html/images/2017-10-18 ogloszenie BO.

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2017-10-18 ogloszenie BO

Budżet Obywatelski 2018 dla Zajezdni Muzealnej Brus

18 października odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników głosowania na zadania z Budżetu Obywatelskiego na rok 2018. Jeden ze zwycięskich projektów dotyczy Zajezdni Muzealnej Brus.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego członkowie Klubu Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi zgłosili dwa zadania: ustawienie ławek dla zwiedzających w puli ogólnomiejskiej oraz remont budynku kuźni w ramach puli zadań osiedlowych dla Złotna. To właśnie ten drugi projekt najbardziej przypadł łodzianom do gustu.

Dzięki poparciu mieszkańców miasta, kuźnia przejdzie kompleksowy remont. Prace obejmą nie tylko mury, drewniane wrota wejściowe zostaną odrestaurowane, kotlina ponownie uruchomiona, pojawi się również kowadło. W kuźni ma być możliwe ponowne uprawianie kowalstwa.

Tego sukcesu nie byłoby, gdyby nie współpraca z Radą Osiedla Złotno, inicjatywą "Złotno jest fajne", Szkołą Podstawową nr 169 oraz filią Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wspólna promocja wniosków pozwoliła dotrzeć do większej liczby mieszkańców i ostatecznie zdobyć ich przychylność dla wszystkich wniosków zgłoszonych przez te podmioty.

Remont kuźni będzie realizowany przez Zarząd Lokali Miejskich. Najbliższe miesiące urzędnicy przeznaczą na przygotowanie projektu i uzgodnienia z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Same prace zaczną się najpewniej jesienią 2018 roku.

Renowacja nie jest pierwszym wygranym wnioskiem, który zgłosili członkowie KMST. Od kilku lat osoby przyjeżdżające do Zajezdni Muzealnej Brus rowerem mogą korzystać z dwóch stojaków rowerowych. W ubiegłorocznym głosowaniu wybrano natomiast projekty dotyczące remontu budynku toalet oraz wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Konstantynowskiej, które ułatwi komunikację między zajezdnią, a muzeum w schronie przeciwlotniczym.

{gallery}2017-10-18 ogloszenie BO{/gallery}

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments