Zaloguj Zarejestruj

Rozpoczął się długo wyczekiwany remont toalet dla zwiedzających

19 października rozpoczęły się prace remontowe w budynku toalet w Zajezdni Muzealnej Brus. To realizacja jednego z dwóch zadań zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2017 przez Klub Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi, które wygrały w ubiegłorocznym głosowaniu.

Nieczynny budynek toalet stanowił duży kłopot dla odwiedzających i obsługi zajezdni. Odwiedzający mogli skorzystać z trudno dostępnego sanitariatu dla personelu lub z przenośnych kabin, które dzięki współpracy z firmami ToiToi i WC Serwis pojawiały się w czasie drzwi otwartych.

Trudna sytuacja sanitarna w Zajezdni Muzealnej Brus przyciągnęła uwagę mieszkańców Złotna, którzy w Budżecie Obywatelskim 2017 zdecydowali się oddać swoje głosy na rozwiązanie tego problemu. Dzięki temu obiekt zostanie wewnątrz gruntownie wyremontowany. Wymienione zostaną wszystkie urządzenia sanitarne. Pojawią się nowe kabiny i grzejniki. Zostaną również zamienione miejscami toaleta damska i męska, dzięki czemu poprawi się dostępność obiektu. Naprawiony ma zostać również dach obiektu.

Po zakończeniu remontu, znacznie poprawi się komfort zwiedzania Zajezdni Muzealnej Brus. Czekamy jeszcze na realizację drugiego zwycięskiego zadania, którym jest wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Konstantynowską, które połączy zajezdnię i muzeum w schronie przeciwlotniczym.

Jakub Tarka

Miłośnik komunikacji, kultowych aut PRL i innych przedmiotów z tamtego okresu. Na co dzień pracownik urzędu. Sumiennie i z sukcesami łączy pracę z funkcją prezesa Klubu. W Klubie od 2002 r. W latach 2012-2018 r. pełnił funkcję prezesa. Obecnie wiceprezes Klubu.

Login to post comments